Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akcja STOP DOPALACZOM trwa! W Zielonej Górze dołączyli uczniowie z gimnazjów nr 4 i nr 6

Aleksandra Korn
Aleksandra Korn
Do naszej akcji przystąpili również uczniowie z zielonogórskiego gimnazjum nr 6.
Do naszej akcji przystąpili również uczniowie z zielonogórskiego gimnazjum nr 6. Aleksandra Bulaczek
Inicjatywa „Gazety Lubuskiej” zrzesza wokół siebie coraz więcej młodzieży, która mówi stanowcze NIE śmiercionośnym substancjom psychoaktywnym - dopalaczom. Do naszej akcji przystąpili kolejni uczniowie, tym razem z zielonogórskich gimnazjów nr 4 oraz nr 6.

- Bardzo cieszymy się, że ta akcja nie ominęła naszego gimnazjum dając możliwość poruszenia z młodzieżą niezwykle trudnego zagadnienia. Odnosząc wrażenie, że wciąż do młodych ludzi dociera zbyt mało cennych informacji o niebezpieczeństwach związanych z dopalaczami. Dzięki tej akcji wzbogacona została wiedza młodych ludzi, a także pokazano postawę nas, dorosłych, że ten temat jest dla nas ważny, zauważalny i chcemy pomagać. Ciekawość wzbudzał komiks, który spodobał się naszym gimnazjalistów i był podstawą do wielu ciekawych rozmów. Takie społeczne akcje są bardzo potrzebne i cenne pomimo, że nie zawsze widać od razu spektakularne efekty. Jesteśmy pewni, że ważne też jest, by pokazywać młodym ludziom alternatywę ryzykownych zachowań coś, co ich zaciekawi, przyciągnie i będzie po prostu dobre dla nas. Jest to między innymi sport - komentuje pedagog z Gimnazjum nr 4, Katarzyna Fryczkowska.

Zajęcia edukacyjne dotyczące dopalaczy przeprowadzono również w Gimnazjum nr 6. W tej szkole 9 klas zrealizowało program STOP DOPALACZOM. A jakie były odczucia uczestników akcji? Jeden z uczniów Gimnazjum nr 6, skomentował:
-Przerażające jest to, że dopalacze powodują, że wpada się w jakąś matnię, z której nie można się wydostać. Zostaje tylko przegrana. Można przegrać wszystko, nawet życie.

11 stycznia mieliśmy okazję gościć na jednej z lekcji profilaktycznych w Gimnazjum nr 6. Wspaniałe zajęcia edukacyjne dotyczące walki z dopalaczami przeprowadziła Kamila Bogusz, nauczycielka historii. W czasie lekcji uczniowie analizowali komiks edukacyjny „Mocarz” oraz zastanawiali się, jakich argumentów użyć, by przekonać osobę, by jednak nie sięgała po używki.

W trosce o młodych mieszkańców naszego regionu, „Gazeta Lubuska” wdraża w szkołach akcję społeczną STOP DOPALACZOM. W placówkach oświatowych prowadzone są miniwykłady przeprowadzane przez nauczycieli, pedagogów i specjalistów, m.in. z Lubuskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii. Do rąk uczniów trafia również edukacyjny komiks „Mocarz”, którego nazwa nie jest przypadkowa. Tak samo nazywa się popularny dopalacz, który sieje spustoszenie wśród młodzieży, a w którego składzie znajdują się m.in. składniki wpisane na listę substancji uznanych za narkotyki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska