Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akcja społeczna STOP DOPALACZOM prowadzona przez „Gazetę Lubuską” dobiegła końca

Aleksandra Korn
Aleksandra Korn
Uczniowe z Zespoły Szkół w Witoszynie
Uczniowe z Zespoły Szkół w Witoszynie
Przedstawiamy te placówki oświatowe, w których nasza inicjatywa została przeprowadzona w ostatnich tygodniach. A był to m.in. Zespół Szkół w Witoszynie, w gminie Wymiarki oraz Zespół Szkół nr 2 w Żaganiu.

- W trzech klasach gimnazjalnych 56 uczniów zmierzyło się z komiksem "Mocarz". Młodzież stwierdziła, że dopalacze to nic innego jak nowe narkotyki, których użycie stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia. Nasi gimnazjaliści nie chcą dzielić losu, jaki spotkał bohaterów komiksu. Uczniowie mówili: „To my jesteśmy mocarzami i stawimy czoło dopalaczom – zabijaczom”- opisała inicjatywę Mirosława Duchnowska, pedagog Zespołu Szkół w Witoszynie.

Akcja zawitała również do Zespołu Szkół nr 2 w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Żaganiu. Zrealizowano ją przy wsparciu materiałów profilaktyczno-edukacyjnych ufundowanych przez Dział Profilaktyki Uzależnień Urzędu Miasta w Żaganiu.

-W ramach akcji każdy gimnazjalista otrzymał komiks pt. "Mocarz". Egzemplarze zostały wykorzystane i omówione podczas lekcji wychowawczych i spotkaniu z pedagogiem szkolnym. Dodatkową inicjatywą wykazali się nauczyciele uczący języka polskiego, którzy przeprowadzili konkurs na najciekawszą recenzję dotyczącą przeczytanego komiksu. Ponadto nauczycielka biologii przeprowadziła konkurs profilaktyczno-plastyczny na najciekawszy plakat dotyczący szkodliwości używania dopalaczy. W wielu klasach przygotowano i wyeksponowano gazetki informacyjne na temat szkodliwości używek. Na szkolnych korytarzach i w gablotach wyeksponowano zwycięskie plakaty – komentuje Bożena Marcinkowska, pedagog szkolny, po czym dodaje:

- Nasza placówka w przyszłości chętnie weźmie udział w podobnych inicjatywach promujących zdrowy styl życia, wolny od używek. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodzieży gimnazjalnej oraz nauczycieli.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej inicjatywy profilaktycznej, serdecznie dziękujemy! Edukacja, świadomość zagrożeń, zdrowy, higieniczny styl życia bez używek, to podstawowe cele, jakimi kierowaliśmy się podczas akcji. Pragnęliśmy przede wszystkim zwrócić uwagę najmłodszych Lubuszan na narastający problem jakim niewątpliwie są łatwo dostępne na rynku substancje psychoaktywne. Mamy nadzieję, że choć w minimalnym stopniu przyczyniliśmy się do krzewienia edukacji i profilaktyki na temat zdrowia i życia bez zgubnych używek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska