Znamy skutki Ksawerego w Lubuskiem. Przerażają! [WIDEO,...

  Znamy skutki Ksawerego w Lubuskiem. Przerażają! [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Jarosław Miłkowski

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  1.300 miejscowości bez prądu, ponad 1.250 interwencji strażaków, jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne – tak w skrócie wyglądają skutki przejścia przez Lubuskie orkanu Ksawery.
  Strażacy musieli interweniować ponad 1.250 razy. Wyjeżdżali m.in. do połamanych drzew.
  1/17

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Materiały "GL"

  - Po działaniach nocnych mamy informację, że bez prądu jest ponad 1.300 miejscowości – 800 na południu, 500 na północy. Prawie 200 tys. osób jest bez prądu. Mamy uszkodzonych 70 budynków mieszkalnych, dziesięć zerwanych dachów, 40 budynków gospodarczych. Najtragiczniejszą informacją jest ta, że jest ofiara śmiertelna, trzy osoby są poszkodowane w szpitalu – przekazał nam w piątek po 9.00 wojewoda lubuski Władysław Dajczak. W komendzie lubuskiej straży pożarnej w Gorzowie brał udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego.

  - Teraz rozpoczęły działania służby budowlane, które wyceniają szkody. Służby pomocy społecznej są w kontakcie z ośrodkami pomocy społecznej w gminach, aby pytać o potrzeby wsparcia – mówił wojewoda tuż po spotkaniu sztabu.
  Władysław Dajczak uczestniczył też w wideokonferencji z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem.
  - Przekazał informację, że są pieniądze na wypłatę odszkodowań. Także jak najszybciej postaramy się oszacować szkody i wystąpić do ministra z wnioskiem o wypłatę – mówił Dajczak.

  W piątek 6 października około13.30 do Zielonej Góry ma przybyć premier Beata Szydło. Ma uczestniczyć w posiedzeniu sztabu kryzysowego. Później pojedzie do Radnicy koło Krosna Odrzańskiego, by zobaczyć szkody, jakie wyrządził orkan Ksawery.

  Zobacz naszą relację na bieżąco z przejścia orkanu Ksawery przez lubuskie: Orkan Ksawery w Lubuskiem. Jest ofiara śmiertelna [RELACJA LIVE]


  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Znasz nauczyciela, który zasługuje na medal? Zgłoś go!

   Znasz nauczyciela, który zasługuje na medal? Zgłoś go!

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Symphonica - zapraszamy na mocne brzmienia do Filharmonii Gorzowskiej

   Symphonica - zapraszamy na mocne brzmienia do Filharmonii Gorzowskiej