Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Kraj Artykuł

Tragedia w Elektrowni Kozienice. Zginęły 4 osoby

Dodano: 4 grudnia 2013, 16:16 Autor:

W środę podczas prac rozbiórkowych jednego z kominów elektrowni w Kozienicach w Mazowieckim z wysokości około 200 metrów runęła platforma z czterema pracownikami. Wszyscy zginęli.

Jak powiedział Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, pracownicy z wynajętej firmy prowadzili prace rozbiórkowe komina. Nagle zerwała się specjalna platforma, na której znajdowały się cztery osoby. Trzy osoby zginęły, ciało czwartej strażacy zlokalizowali na terenie rumowiska wewnątrz komina. Mężczyzna został przygnieciony przez metalową konstrukcję. Służby ratunkowe, które do niego dotarły, stwierdziły, że nie żyje.

Radomska prokuratura okręgowa zbada okoliczności wypadku, do którego doszło w środę na terenie elektrowni Kozienice - poinformowała rzeczniczka prasowa tej prokuratury Małgorzata Chrabąszcz. - W toku postępowania będzie wyjaśniane m.in., czy doszło do naruszenia obowiązków BHP i narażenia pracowników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w następstwie czego nastąpił skutek śmiertelny, a jeśli tak, to kto ponosi za to winę - zaznaczyła prokurator.
Dodała, że śledztwo w sprawie prowadzić będzie V Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Dodała, że na miejsce wypadku skierowano już dodatkowo drugiego prokuratora.

Przeczytaj też: Śmiertelny wypadek na budowie S3. Dwie osoby oskarżone

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • Elektrownia Kozienice
  • wypadek w Elektrowni Kozienice
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.