Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. URSUS podbił Afrykę. Kolejny kontrakt – tym razem aż na 100 milionów dolarów!
  Z kraju i ze świata

  URSUS podbił Afrykę. Kolejny kontrakt – tym razem aż na 100...

  W czwartek 23 marca, w obecności Ministra Finansów, Felixa Mutati na wniosek Prezydenta Republiki Zambii, Jego Ekscelencji Edgara Chagwy Lungu oraz Członków Rządu Republiki Zambii, URSUS S.A. podpisał z firmą Industrial Development Corporation (IDC) umowę na dostawę 2 694 ciągników i 2 509 maszyn rolniczych wraz z dostawą oprzyrządowania i części zamiennych.

 2. Cały czas trwają prace związane z budową mostu na S3 pomiędzy Zieloną Górą a Sulechowem. Przypominamy, że w związku z pracami na odcinku S3 i budową
  Zielona Góra

  Kiedy pojedziemy nowymi mostami na S3? [ZDJĘCIA]

  Cały czas trwają prace związane z budową mostu na S3 pomiędzy Zieloną Górą a Sulechowem. Przypominamy, że w związku z pracami na odcinku S3 i budową mostów, kierowców czekają spore utrudnienia.

 3. Rekordowe dochody z VAT? Raczej zgodne z planem plus sztuczka księgowa
  Z kraju i ze świata

  Rekordy w VAT to sztuczka księgowa

  Ministerstwo Finansów podało dane dotyczące wykonania budżetu państwa po dwóch miesiącach 2017 r. i wszyscy wpadli w euforię jak fantastyczne wyniki udało się osiągnąć w ściąganiu podatków, w tym głównie podatku VAT. Tymczasem Ministerstwo Finansów (MF) bardzo precyzyjnie zaplanowało wpływy podatkowe w Harmonogramie dochodów i wydatków budżetu państwa na 2017 r. oraz dla osiągnięcia efektu przyspieszyło w grudniu zwroty VAT.

 4. 90 proc. przedsiebiorców uważa, że rząd pogarsza ich sytuację zamiast ją poprawiać
  Z kraju i ze świata

  31,9 tys. stron nowego prawa w 2016 r. Najwięcej od... 1918 roku!

  31,9 tys. stron nowych aktów prawnych. Nigdy w historii porozbiorowej Polski nie było takiej inflacji prawa. Wicepremier M. Morawiecki zachęca do powrotu do ojczyzny, przedsiębiorcy zamierzają wynosić się z biznesem z Polski.

 5. Polacy wracający z Wielkiej Brytanii poniosą koszty
  Z kraju i ze świata

  Polacy wracający z Wielkiej Brytanii poniosą koszty

  Wymiana oszczędności z funtów na złote czy przekazanie ich do banku w Polsce może wiązać się z wysokimi kosztami. Natkną się na nie Polacy, którzy ze względu na Brexit zechcą na stałe wrócić do ojczyzny.