Winobranie 2015. Rekord frekwencji podczas 6. Drużynowego Biegu Lotto (zdjęcia, wideo)

redakcja Gazety Lubuskiej
Żołnierze znów najlepsi podczas Drużynowego Biegu Lotto, który odbył się w winobraniową sobotę. Po raz kolejny zwyciężyła ekipa pułku z Czerwieńska w składzie (Krzysztof Szymanowski, Michał Kumolka oraz Radosław Popławski - olimpijczyk z Aten w biegu na 3.000 m z przeszkodami). Drużyna z Czerwieńska była bezkonkurencyjna, wystarczy wspomnieć, że cała trójka jako pierwsza wbiegła na metę (indywidualnie wygrał Szymanowski). Kolejne miejsca na podium także zajęli żołnierze: z Lubuskiego Pułku Artylerii. Najlepszy zespół kobiecy stworzyły: Agnieszka Grad-Rybińska, Joanna Jadczak-Litke oraz Agnieszka Jarosińska z Bractwa Biegaczy Zielona Góra. Sobotni bieg drużynowy Lotto odbył się już po raz szósty. Padł absolutny rekord frekwencji - zgłosiło się aż 237 drużyn, a każda liczyła trzech biegaczy! (o miejscu decydował łączny czas każdego z zawodników). Rywalizacja odbyła się ulicami Zielonej Góry na 2,5-kilometrowej pętli. Dwie godziny później na tej trasie startowali uczestnicy Nocnego Biegu Bachusa, tyle że mieli do pokonania cztery takie pętle.