SOBOTA
Scena Winobraniowa - ul. Kasprowicza przy Filharmonii Zielonogórskiej
11:00-17:00 Winobraniowe Zombie Walking Klubu Ad Astra
11.00 Otwarcie Placówki Poboru Krwi
20:30 Koncert zespołu KOMBII
ul. Bohaterów Westreplatte i al. Wojska Polskiego
12:00 KOROWÓD WINOBRANIOWY
Miasteczko Winiarskie - Stary Rynek przy Ratuszu
10:00-18:00 Winnice: MIŁOSZ, CANTINA, JULIA, KINGA, KRUCZA, SAINT VINCENT, NA LEŚNEJ POLANIE, WINIARZ, EQUUS, STARA WINNA GÓRA, PAŁAC WIECHLICE
10:00-20:00 Winobraniowe Rejsy Galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny) www.wycieczkipoodrze.com.pl (impreza biletowana)
14:30 Zwiedzanie winnic - EQUUS - wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)
17:30 Zwiedzanie winnic - NA LEŚNEJ POLANIE- wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)
14:30 Zwiedzanie winnic - CANTINA - wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)
17:30 Zwiedzanie winnic - MIŁOSZ - wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)
Scena Miasteczka Winiarskiego - Stary Rynek przy Ratuszu
12:00-14:00 Studio Radiowe RZG na żywo... KOROWÓD WINOBRANIOWY
14:30-15:45 SZLEGER BLASMUSIKANTEN orkiestra dęta z miasta partnerskiego Zittau
16:00-16:45 GORZOWSKA ORKIESTRA DĘTA z Gorzowa Wlkp.
17:00-17:45 Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZSP "Elektryk" z Nowej Soli
18:00-18:45 Orkiestra Dęta ZSB w Zielonej Górze
19:00-20:15 Kabaretobranie na bis K2
20:30-22:00 KREUZBERG koncert
22:00-24:00 Dyskoteka dorosłego człowieka - TOMASZ OSZMIAŃSKI & DJ BAMSE
Imprezy sportowe
09:00 III Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy - korty tenisowe, MOSiR, ul. Sulechowska 37
8:00 Winobraniowy Turniej Badmintona - hala sportowa, MOSiR, ul. Urszuli 22
8:00-21:00 XII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra 2013 - Gimnazjum nr 2, ul Św. Cyryla i Metodego 9
9:00 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie - strzelnica Klubu "Gwardia", ul. Strzelecka 22
10:00 Winobraniowy Turniej Szachowy - fala sportowa, MOSiR, ul. Urszuli 22
10:00 Marsz Nordic Walking - parking przy Amfiteatrze, ul. Festiwalowa
17:00 Mecz Piłki Nożnej II Liga STELMET UKP - RAKÓW CZĘSTOCHOWA -Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37
10.00 - Lunapark - Plac Bohaterów - parking przy Centrum Biznesu ul. Boh. Westerplatte
10.00 - Jarmark winobraniowy
Imprezy towarzyszące Winobraniu 2013
9:00-13:00 Wystawa płaskorzeźby Rejtan autorstwa Jana Papiny - pracownia artysty, Muzeum Etnograficzne w Ochli
09:00-16:00 Wystawa Zielona Góra w pocztówce sprzed lat - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9
10:00-15:00 Winobraniowy kiermasz książek - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida,
10:00-22:00 Wystawa Motyli - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12
10:00-22:00 Wystawa prac Zielona Góra dawniej i dziś - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12
11:00 Transgraniczne spojrzenie na miasto Zielona Góra, dawniej Grűnberg wystawa pocztówek Zielonej Góry przełomu XIX i XX wieku - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12
11:00-15:00 Ekspozycja Muzeum Wina - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
11:00-15:00 Wystawa Tradycje winiarskie na przedwojennej pocztówce Zielonej Góry - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
11:00-15:00 Wystawa retrospektywna malarstwa Stanisława Mazusia W obronie piękna - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
11:00-15:00 Wystawa Artyści Galerii Nowy Wiek - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
11:00-15:00 Wystawa Rok na lubuskich winnicach - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
12:00-18:00 Wystawa Eriki Stürmer-Alex Zabawa bez granic - Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19
12:00-18:00 Wystawa rysunku satyrycznego - Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19
14:00-16:00 Europejskie Dni Dziedzictwa - Nie od razu Polskę zbudowano spotkanie z folkrolem warsztaty woklane i taneczne - Muzeum Etnograficzne w Ochli
17:00-21:00 Music is my drug audiowizualne warsztaty producenckie DJ/VJ workshops - Zaułek artystów Krzywy Komin, ul Fabryczna 13, zgłoszenia udziału nr 600 018 119
17:00-21:00 6th finger EXPOimpreza klubowa - Zaułek artystów Krzywy Komin, ul. Fabryczna 13
19:00 Spektakl teatralny Kontra w reżyserii Błażeja Peszka w wykonaniu Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie - Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5.
20:00 Jazzowy wieczór w Harlem Club koncert zespołu Hard Work Ensemble - Harlem Club, ul. Sienkiewicza 11
20:00-21:00 Wieczorek Winobraniowy pod Palmami w rytmach lat 80' i 90' - Zielonogórska Palmiarnia, ul. Wrocławska 12
21:00 Jazzowy Jam Session Projekt otwarty dla wszystkich chętnych muzyków z własnym instrumentem - Harlem Club, ul. Sienkiewicza 11
21:00 Klubowy After Winobraniowy - Klub X-Demon, ul. Kupiecka 63
21:00 Winobraniowa dyskoteka Imprezę prowadzi DJ Żaba, czyli Beata Małecka z kabaretu Babeczki z Rodzynkiem - Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa 5
NIEDZIELA
Miasteczko Winiarskie - Stary Rynek przy Ratuszu
10:00-18:00 Winnice: MIŁOSZ, CANTINA, JULIA, KINGA, KRUCZA, SAINT VINCENT, NA LEŚNEJ POLANIE, WINIARZ, EQUUS, STARA WINNA GÓRA, PAŁAC WIECHLICE
10:00-20:00 Winobraniowe Rejsy Galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny) www.wycieczkipoodrze.com.pl (impreza biletowana)
11:00 Zwiedzanie winnic - JULIA - wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)
14:00 Zwiedzanie winnic - EQUUS - wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)
Imprezy sportowe
09:00 III Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy - korty tenisowe, MOSiR, ul. Sulechowska 37
8:00-14:00 XII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra 2013 - Gimnazjum nr 2, ul Św. Cyryla i Metodego 9
9:00 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie - strzelnica Klubu "Gwardia", ul. Strzelecka 22
11:00 II Zielonogórski Półmaraton - ul. Waryńskiego (start przy Medyku), ul. Waryńskiego
10.00 - Lunapark - Plac Bohaterów - parking przy Centrum Biznesu ul. Boh. Westerplatte
10.00 - Jarmark winobraniowy
Imprezy towarzyszące Winobraniu 2013
11:00 Transgraniczne spojrzenie na miasto Zielona Góra, dawniej Grűnberg wystawa pocztówek Zielonej Góry przełomu XIX i XX wieku - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12
9:00-13:00 Wystawa płaskorzeźby Rejtan autorstwa Jana Papiny - pracownia artysty, Muzeum Etnograficzne w Ochli
10:00-15:00 Ogólnopolski Konkurs Win o Grand Prix Winobrania 2013 oraz XI Konkurs Win Domowych - Palmiarnia, ul. Wrocławska
10:00-16:00 Ekspozycja Muzeum Wina - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
10:00-16:00 Wystawa Tradycje winiarskie na przedwojennej pocztówce Zielonej Góry - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
10:00-16:00 Wystawa retrospektywna malarstwa Stanisława Mazusia W obronie piękna - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
10:00-16:00 Wystawa Artyści Galerii Nowy Wiek - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
10:00-16:00 Wystawa Rok na lubuskich winnicach - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
10:00-22:00 Wystawa Motyli - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12
10:00-22:00 Wystawa prac Zielona Góra dawniej i dziś - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12
10:00-17:00 Wystawa Eriki Stürmer-Alex Zabawa bez granic - Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19
11:00-17:00 Wystawa rysunku satyrycznego - Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19
12:00 Wykład Andrzeja Kirmiela w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem Nie od razu Polskę zbudowano - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
14:00-16:00 Europejskie Dni Dziedzictwa - Nie od razu Polskę zbudowano spotkanie z folkrolem warsztaty woklane i taneczne - Muzeum Etnograficzne w Ochli
18:00 Winobraniowa Milonga, czyli taneczne spotkanie z tangiem argentino - Kawon, ul. Zamkowa 5
19:00 Spektakl teatralny Romeo i Julia w reżyserii Cezarego Domagały w wykonaniu Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim - Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?