Żołnierze Powstania Warszawskiego w labiryncie podziemnego miasta

  W 1. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" rekonstruujemy koszmarny świat warszawskich kanałów oraz badamy techniki, których używali powstańcy, by przetrwać pod ziemią. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

  Obejrzyj wszystkie odcinki
  Zwiń
  Obejrzyj wideo
  Zarzucił korupcję, a potem przeprosił. Jak zakończy się...

  Zarzucił korupcję, a potem przeprosił. Jak zakończy się afera?

  oprac. (m. korn)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Adam Fularz na spotkaniu mieszkańców z radnymi, na którym oskarżył ich o branie łapówek.

  Adam Fularz na spotkaniu mieszkańców z radnymi, na którym oskarżył ich o branie łapówek. ©Mariusz Kapała

  15 lutego podczas spotkania mieszkańców Zielonej Góry z radnymi doszło do awantury. Adam Fularz zarzucił członkom rady korupcję. Jak się jednak okazało, nie miał racji. Przeprosił, a swoje zachowanie tłumaczył powołaniem się na niewiarygodne źródło.
  Adam Fularz na spotkaniu mieszkańców z radnymi, na którym oskarżył ich o branie łapówek.

  Adam Fularz na spotkaniu mieszkańców z radnymi, na którym oskarżył ich o branie łapówek. ©Mariusz Kapała  Spotkanie zorganizowane przez mieszkańców zielonogórskich ulic Urszuli, Amelii dotyczyło zagospodarowania przestrzennego przy których mieszkają. Ludzie chcieli przekonać radnych do swoich racji. - Chcemy porozmawiać z radnymi na temat zmiany zagospodarowania przestrzennego. To teren rekreacyjno-sportowy i taka forma powinna być zachowana - mówili.

  Po jakimś czasie spotkanie przerodziło się w awanturę, a radnym zarzucono korupcję. - Część radnych bierze pieniądze, a ta która nie bierze jest autowana i to nam powiedziało źródło. Mamy nagrania i jak kiedyś będzie trzeba, to je ujawnimy. Część radnych bierze pieniądze i to się nazywa korupcja. Proszę nie liczyć na to, że państwo wygrają z samorządem - powiedział wówczas Adam Fularz, który dziś przyznaje się do błędu i przeprasza.

  - Na tym polega rozmowa i konsultacja? Pan nie obraził tylko mnie, ale także moją rodzinę, moje dzieci. Złotówki nigdy nie wziąłem i nigdy nie wezmę - bronił się wzburzony radny Tomasz Sroczyński.

  Adam Fularz: Przepraszam radnych miasta Zielona Góra obecnej kadencji (...) za wypowiedź, w której zarzuciłem korupcję radnym. Myślałem, że to będzie spokojne spotkanie. Jednak okazało się bardzo nerwowe. Ja również dałem się ponieść emocjom i powołałem się na argumenty, które nie pochodzą z wiarygodnego źródła. Poparłem to swoim autorytetem jako wydawcy, co nie było właściwe, bo moje źródło nie było sprawdzone. Przeanalizowałem tę sytuację i stąd moje przeprosiny.

  Adam Fularz z Wydawnictwa Merkuriusz Polski nie ukrywa, że obawia się konsekwencji swoich słów oraz, że ucierpi na tym jego reputacja. - Górę wzięły emocje i użyłem dowodów, które były zwykłym pomówieniem. Wcześniej nigdy tego nie robiłem i żałuję, że tak się stało - wyjaśnia.

  Mimo żalu za całą sytuację, jaki wyraził Adam Fularz, radny Hryniewicz nadal zastanawia się nad wniesieniem pozwu o zniesławienie.

  - Nie dotarły żadne przeprosiny, dlatego trudno komentować mi ich treść. Ten pan powinien zrobić to publicznie. Wtedy byłoby się do czego odnieść - tłumaczy Grzegorz Hryniewicz.

  Podobna sytuacja jest z Robertem Górskim. - Jak mogę odnieść się do jego słów, skoro mnie jeszcze nie przeprosił? Nie wysłał do mnie ani wiadomości, ani nie zrobił tego osobiście. Jeśli się spotkamy, to mogę z nim porozmawiać - powiedział radny.

  Sprawę skomentował także Janusz Kubicki: - Chciałbym, żeby w Polsce było tak jak w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli ktoś obraża innych w ten sposób, to powinien zapłacić milionowe odszkodowania. W Polsce można robić to bezkarnie. Można powiedzieć, że ktoś jest złodziejem, bandytą, mordercą. A po trzech dniach powiedzieć przepraszam i uważać, że nic się nie stało.

  Przypomnijmy, że po zarzucie z ust Adama Fularza część radnych wyszła z sali.

  Komentarze (8)

  Wszystkie komentarze (8) forum.gazetalubuska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Serial dokumentalny

  Serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego". Zobacz zwiastun!

  Mamy internet, o jakim marzysz (materiał informacyjny Orange)

  Mamy internet, o jakim marzysz (materiał informacyjny Orange)

  Lato i piękne dziewczyny, a wśród nich MISS LATA [ZGŁOŚ]

  Lato i piękne dziewczyny, a wśród nich MISS LATA [ZGŁOŚ]