Powracająca nazwa

  Powracająca nazwa

  Janczo Todorow

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Cztery lata trwa zamieszanie z nazwą części ulicy odchodzącej od ul. Baczyńskiego, przy której stoi zaledwie kilka domów.
  - Przywrócili już poprzednią nazwę, a stare tabliczki zostały – mówi Brunon Hamerla.

  - Przywrócili już poprzednią nazwę, a stare tabliczki zostały – mówi Brunon Hamerla. ©fot. Aleksander Majdański

  Cztery lata temu ktoś z radnych wpadł na pomysł, aby uczcić pamięć ludzi z Kresów i zaproponował, aby ten fragment Baczyńskiego, nazwać ulicą Lwowską. Po licznych dyskusjach i sporach podjęto uchwałę na tak.

  Co z dokumentami?

  Ale to był tylko początek kolejnych sporów. Część mieszkańców nie pogodziła się z taką decyzją, twierdząc, że nowa nazwa pociągnie za sobą zmianę wielu dokumentów. Brunon Hamerla nie uległ i nie przemeldował się, nie zmienił również numeru domu. Po kolejnych naciskach, części radnych i niektórych mieszkańców z ul. Lwowskiej przygotowano projekt uchwały o powrocie do starej nazwy. Jednak nie przeszedł on.

  Przy kolejnym podejściu, radni zmienili zdanie i w lipcu tego roku podjęli uchwalę o powrocie do jednej nazwy - ul. Baczyńskiego. - Jestem zadowolony, że wyszło na moje, byłem twardy i nie zmieniałem dokumentów, teraz wszystko jest w porządku - mówi B. Hamerla.

  Z nowej decyzji jednak nie jest zadowolona Ewa Tomaszewska, która przemeldowała się na Lwowską. Po ostatniej decyzji musi znowu zmieniać dokumenty. - To jest nieporozumienie - mówi.

  To nie ta ulica

  Kadencja rady już się skończyła, a kłopot pozostał. - Radni nie przywrócili dawnej nazwy K. Baczyńskiego, a nazwali ulicę K.K. Baczyńskiego, a to różnica. Może ją zlikwidować tylko kolejna rada - komentuje Rudolf Kikowicz, szef wydziału gospodarki nieruchomościami w ratuszu.

  Krzysztof Rafalik mieszka na rogu dawnej Lwowskiej i K.K. Baczyńskiego. W dowodzie osobistym ma napisane, że mieszka przy ul. K. Baczyńskiego, w prawie jazdy i świadectwie kwalifikacji, że przy ul. Baczyńskiego. Tak, jakby chodziło o różne ulicy. - Radni zamiast na okrągło zajmować się zmianą nazwy tej odnogi, powinni podjąć decyzję o jej utwardzeniu - zaznacza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"