Remis w meczu na szczycie IV ligi. Aż trzy czerwone kartki w Zbąszynku

Paweł Górski
W emocjonującym meczu w Zbąszynku gospodarze pokonali Z.U. Zachód Sprotavię Szprotawa 3:2 Facebook/KS Sprotavia Szprotawa
13. seria gier lubuskiej IV ligi dostarczyła kibicom sporo emocji. W hicie kolejki Osiedle Sady Polonia Słubice podzieliła się punktami z Lubuszaninem Drezdenko. Z kolei w Zbąszynku, oprócz licznych goli, pojawiły się też trzy czerwone kartki.

Podział punktów w Słubicach

W Słubicach doszło do hitowego starcia pomiędzy drugą w tabeli Osiedle Sady Polonią a liderującym Lubuszaninem Drezdenko. Co ciekawe, zespoły te spotkały się miesiąc temu w ramach okręgowego Pucharu Polski. Wtedy górą była Polonia, która po dogrywce wygrała 2:1.

W meczu ligowym żądny rewanżu Lubuszanin objął prowadzenie już w 17 minucie za sprawą gola Marcina Napierały. Na początku drugiej połowy gospodarze zdołali jednak wyrównać. Dokonał tego w 53 minucie Rafał Gronostaj, ustalając tym samym końcowy wynik na 1:1. Taki rezultat sprawił, że oba zespoły utrzymały swoje dotychczasowe miejsca w tabeli.

Niełatwe zwycięstwo Ilanki

Prowadzącą dwójkę dogoniła Ilanka Rzepin, która zrównała się punktami z Polonią Słubice. Nie miała ona jednak łatwego zadania, gdyż w jej składzie widniało zaledwie 14 zawodników. Mimo to, Ilanka pokonała AstroEnergy Wartę II Gorzów 2:1. Mecz dwoma golami otworzył Mateusz Stefanowicz, ale w 33 minucie bramkę kontaktową zdobył kapitan gorzowian Kamil Walków. Piłkarze rezerw Warty nie zdołali jednak w pełni wrócić do gry, a dodatkowo kończyli mecz w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach dla Adriana Ratajczyka.

Czerwono w Zbąszynku

Aż trzykrotnie po czerwoną kartkę sięgał sędzia pojedynku Syreny Zbąszynek z Z.U. Zachód Sprotavią Szprotawa. Spotkanie otworzyła bramka Piotra Bimka z 21 minuty. Pod koniec pierwszej połowy Sprotavia straciła Piotra Dyktę, który w krótkim czasie złapał dwie żółte kartki. Zaraz po tym Bimek podwyższył na 2:0 dla Syreny.

Grająca w osłabieniu ekipa gości nie zamierzała się jednak poddać. W 63 minucie złapała ona kontakt po golu Kalu Uche, a niespełna kwadrans później do remisu doprowadził Patryk Zawojek. Mogło się wtedy wydawać, że Syrena jest w dużych tarapatach, zwłaszcza że w 77 minucie bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Kamil Kowalczyk i w tym momencie siły się wyrównały, gdyż obie drużyny grały w dziesiątkę. Ostatecznie jednak zespół ze Zbąszynka udźwignął presję i w 86 minucie Piotr Bimek ustalił końcowy rezultat na 3:2, po raz trzeci wpisując się na listę strzelców. Bynajmniej nie zakończyło to emocji, gdyż jeszcze w doliczonym czasie gry czerwoną kartką został ukarany Leszek Jagodziński, wobec czego Sprotavia kończyła mecz w dziewiątkę.

Przerwana passa zielonogórzan

Lechia II Zielona Góra w ostatnim czasie notowała serię 10 spotkań bez porażki. Passa ta zakończyła się jednak w Jasieniu, gdzie zielonogórzanie ulegli miejscowej Stali Felgenhauer 1:2. Gospodarze objęli prowadzenie w 41 minucie po golu Patryka Jasiaka, a w drugiej połowie na 2:0 podwyższył Azimov Bakhruman. Młodzi Lechiści do końca walczyli jednak o korzystny wynik – w 88 minucie bramkę kontaktową zdobył kapitan zespołu Karol Haraś. Na pełne odrobienie strat zabrakło jednak czasu i w starciu sąsiadów w tabeli górą była Stal.

Remis rzutem na taśmę

Kilka zwrotów akcji obejrzeli kibice, zgromadzeni na trybunach stadionu w Sulęcinie, gdzie miejscowa Stal mierzyła się z Dębem Sława-Przybyszów. W pierwszej połowie prowadzenie dał gospodarzom Damian Siudak, ale po kwadransie wyrównał Radosław Szafer. Na początku drugiej odsłony na 2:1 dla miejscowych strzelił Mateusz Siudak, ale goście ponownie zdołali odpowiedzieć – tym razem z nawiązką, bo w 67 i 72 minucie kolejne gole strzelił kapitan Dębu, kompletując tym samym hattricka. Sulęcinianie wyrwali jednak punkt w samej końcówce – w ostatniej minucie doliczonego czasu gry na 3:3 strzelił Tomasz Kosmala.

Wyniki 13. kolejki IV ligi:

• Stal Sulęcin – Dąb Sława-Przybyszów 3:3 (bramki: D. Siudak, M. Siudak, Kosmala – Szafer 3)
  • Stal Felgenhauer Jasień – Lechia II Zielona Góra 2:1 (Jasiak, Bakhruman – Haraś)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Z.U. Zachód Sprotavia Szprotawa 3:2 (Bimek 3 – Uche, Zawojek)
  • Pogoń Świebodzin – Czarni Żagań 3:0 (Kalinowski, Szymański, Rafalik)
  • Odra Nietków – Meprozet Stare Kurowo 4:2 (Trzmiel, Kusiak, Budziński, Kopacz – Wypusz, Stuchły)
  • Spójnia Ośno Lubuskie – Pogoń Skwierzyna 0:5 (Nascimento 2, Buda, Brzytwa, Silva)
  • Osiedle Sady Polonia Słubice – Lubuszanin Drezdenko 1:1 (Gronostaj – Napierała)
  • Korona Kożuchów – Promień Żary 1:2 (Ewembe – Pruchniak, Dados)
  • Ilanka Rzepin – AstroEnergy Warta II Gorzów 2:1 (Stefanowicz 2 – Walków)