Yorki ostrzegły przed pożarem. Miki i Drops są teraz...

  Yorki ostrzegły przed pożarem. Miki i Drops są teraz gwiazdami

  Małgorzata Moczulska (aip)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Miki i Drops mają 6 lat i są wyczulone na obcych.

  Miki i Drops mają 6 lat i są wyczulone na obcych. ©archiwum aip

  Dwa małe yorki uratowały kamienicę przed spaleniem. W nocy ktoś oblał benzyną schody w kamienicy w Międzylesiu (woj. dolnośląskie) i podpalił je. Mieszkańcy spali. Obudziło ich właśnie ujadanie yorków.
  Miki i Drops mają 6 lat i są wyczulone na obcych.

  Miki i Drops mają 6 lat i są wyczulone na obcych. ©archiwum aip

  Miki i Drops, tak wabią się dwa sześcioletnie yorki pani Renaty, które uratowały mieszkańców kamienicy w Międzylesiu przed pożarem. - Około godziny 3.40 psy zaczęły głośno szczekać, były pobudzone i wyraźnie zdenerwowane. Obudziły i nas, i sąsiadów. Nie wiem, czy szczekały, bo poczuły na korytarzu kogoś obcego, czy już dym. Pewnie i jedno, i drugie - opowiada pani Renata. - W pierwszym momencie nie wiedzieliśmy, co się dzieje, ale pięć minut później okazało się, że na korytarzu płoną schody. Wszczęliśmy alarm - dodaje kobieta.

  Opowiada, że sąsiadka zadzwoniła po straż pożarną, a inny z sąsiadów biegał po piętrach, budził mieszkańców i prosił, by szybko wyszli na zewnątrz. Strażakom udało się szybko ugasić ogień. Pięciu lokatorów z objawami podtrucia dymem trafiło do szpitala. Pożar powstał na drewnianych schodach w wyniku podpalenia. Ktoś rzucił butelkę z benzyną. Na szczęście ogień został zauważony bardzo szybko. - I to dzięki czujnym yorkom - podkreślają strażacy.

  Pani Renata, słuchając, jakie ma bohaterskie psy, uśmiecha się i komentuje: - Gwiazdy prawdziwe! Ludzie już pytają, czy kupić im karmę w podziękowaniu. Tak dobrze jeszcze nie miały - mówi. Opowiada, że Miki i Drops mają już 6 lat i są, jak wszystkie psy tej rasy, bardzo strachliwe. - Są za to wyczulone na obcych kręconych się po korytarzu i to nas uratowało - dodaje.


  Nieruchomości z Twojego regionu

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama