Ekipa z Bytomia Odrzańskiego wysoko pokonała Górnika Polkowice Facebook/ODRA Skrzynie ZAJĄC Bytom Odrzański
W tygodniu poprzedzającym Wielkanoc odbyła się 23. kolejka piłkarskiej III ligi. Spośród lubuskich zespołów w pełni zadowolone mogą być Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański oraz obie gorzowskie drużyny.

Derbowa wygrana Stilonu w Gubinie

Niespodzianka w Bytomiu Odrzańskim

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański sprawiła niemałą niespodziankę, wysoko pokonując u siebie Górnika Polkowice. Zaskoczeniem jest w tym przypadku nawet nie tyle samo zwycięstwo, co jego rozmiary, bowiem podopieczni trenera Macieja Góreckiego wygrali ze spadkowiczem z II ligi aż 4:0. Wynik już w piątej minucie otworzył Jewhenij Bełycz, a kwadrans później podwyższył Kacper Koppenhagen. Na tym bytomianie nie mieli zamiaru poprzestawać – w 36 minucie na 3:0 strzelił Bartosz Skiba, a tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony gości dobił Mykyta Łoboda. Odrze w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nawet czerwona kartka Jewhenija Semianczuka z 67 minuty.

Przełamanie Warty

W Gorzowie doszło do niezwykle ważnego pojedynku AstroEnergy Warty z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Mecz ten miał duży ciężar gatunkowy nie tylko ze względu na walkę o utrzymanie w lidze, ale również niepewną przyszłość trenera Mateusza Konefała. Pierwsze pół godziny należało do Warciarzy. W 10 minucie gorzowianie objęli prowadzenie, po tym jak Dawid Ufir dostał prostopadłe podanie po prawej stronie pola karnego, błyskawicznie złożył się do strzału i z 14 metrów posłał piłkę po ziemi w dalszy róg bramki, strzeżonej przez Patryka Kukulskiego. Gości ze Śląska dobił w 74 minucie Piotr Majerczyk, wykorzystując dogranie z rzutu rożnego.

Więcej o meczu:

Remis Lechii we Wrocławiu

Jednym punktem musiała zadowolić się Lechia Zielona Góra, która na wyjeździe zremisowała ze Ślęzą Wrocław. Zielonogórzanie udali się na ten pojedynek osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników, którzy musieli odpokutować zdobyte wcześniej kartki. To Jakub Babij, który w poprzedniej kolejce obejrzał czerwony kartonik oraz pauzujący za cztery napomnienia Radosław Sylwestrzak. Już od 12 minuty ekipa trenera Andrzeja Sawickiego prowadziła 1:0 po golu Gibiego Embalo, ale niespełna kwadrans później ze strony gospodarzy wyrównał Roman Heresh. Więcej bramek na wrocławskich Kłokoczycach już tego dnia nie padło.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Górnik Polkowice 4:0 (3:0)

• Bramki: Bełycz (5), K. Koppenhagen (20), Skiba (36), Łoboda (46).
  • Odra: Szafer – Skałecki, Semianczuk, Wawrzyniak, Żukowski, K. Koppenhagen (od 71 min Grzymisławski), Kobiela (od 63 min Kusiak), Stachurski, Łoboda (od 60 min Siudak), Bełycz (od 71 min Gajda), Skiba (od 71 min Urbański).
  • Górnik: Niezgoda – Fryzowicz, Bogacz, Magdziak, Ratajczak (od 77 min Poręba), Drewniak (od 77 min Łysakowski), Ryś, O. Leopold (od 52 min Adamczyk), Macala (od 65 min Litwa), Tmava (od 52 min Bilokin), Szuszkiewicz.
  • Żółte kartki: Wawrzyniak – Magdziak, Szuszkiewicz, Bilokin.
  • Czerwona kartka: Semianczuk.

AstroEnergy Warta Gorzów – Gwarek Tarnowskie Góry 2:0 (1:0)

• Bramki: Ufir (10), Majerczyk (74).
  • Warta: Wiśniewski – Wachowiak, Majerczyk, Trepczyński – Rybicki (od 83 min Klimko), Ufir, Marchel, Nakano (od 90+1 min Babiak), Stańczak (od 34 min Stasiak), Gardzielewicz – Chepovoi.
  • Gwarek: Kukulski – Będziszak, Załucki, Letkiewicz – Joachim (od 56 min Piontek), Borycka, Dąbrowski (od 56 min Wróblewski), Bąk (od 75 min Flak) – Rakowiecki (od 63 min Czuban), Lubaski, Rogala (od 63 min Bebeshko).