Lubuszanie z różnym skutkiem zakończyli trzecioligowe granie w 2023 roku

Paweł Górski
Piłkarze Stilonu pozytywnie zakończyli rok 2023
Piłkarze Stilonu pozytywnie zakończyli rok 2023 Facebook/Stilon Gorzów
Za nami ostatnia trzecioligowa seria gier w 2023 roku. W niej z pełnej puli cieszyli się tylko piłkarze Stilonu Gorzów, którzy odnieśli ważne wyjazdowe zwycięstwo.

Aż osiem goli w Gorzowie

Porażka Lechii w Kluczborku

18. kolejkę III ligi otworzyło spotkanie MKS-u Kluczbork z Lechią Zielona Góra. Od początku lepiej na murawie prezentowali się gospodarze, którzy już w 19 minucie objęli prowadzenie. Dokonał tego Patryk Tuszyński, który wykorzystał duży błąd obrony Lechii. W drugiej odsłonie zielonogórzanie szukali gola wyrównującego, lecz ich próby były nieskuteczne. Mecz zamknął w ostatniej akcji Dawid Rachel, który strzałem na pustą bramkę z połowy boiska ustalił końcowy rezultat na 2:0.

Remis w Bytomiu Odrzańskim

Podziałem punktów zakończył się pojedynek Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański z LKS-em Goczałkowice. Rezultat 1:1 został ustalony już w pierwszej połowie meczu. W 13 minucie Przemysława Krajewskiego pokonał Michał Nagrodzki i Odra musiała już gonić wynik. Wyrównał tuż przed przerwą Maciej Urbański, który mimo że był otoczony przez trzech obrońców, zdołał oddać skuteczny strzał z okolic 16. metra.

Carina bez szans u spadkowicza

Wysoką porażkę 1:4 odniosła Carina Gubin, która w delegacji musiała uznać wyższość Górnika Polkowice. Gospodarze pod koniec pierwszej połowy objęli prowadzenie po golach Filipa Baranowskiego oraz Kacpra Poczwardowskiego, a na początku drugiej odsłony gubinian dobili Kacper Bajerski i Jakub Ryś. Honorowe trafienie dla Cariny zdobył w 70 minucie Denis Matuszewski.

Cenna wygrana Stilonu

W dobrych humorach z ostatniego meczu w 2023 roku wrócili piłkarze Stilonu Gorzów. Na wyjeździe pokonali oni ostatni w tabeli Raków II Częstochowa 3:1. Strzelanie rozpoczął w 14 minucie Mateusz Kaczor, a niedługo przed przerwą wtórował mu Emil Drozdowicz. Tuż po zmianie stron zawodników rezerw mistrza Polski dobił Michał Milewski. Miejscowi jedynego gola strzelili dopiero w ostatniej akcji meczu, gdy już nie miało to wpływu na końcowe rozstrzygnięcie. Dzięki zwycięstwu Stilon spędzi zimę tuż nad „kreską”, spychając tym samym do strefy spadkowej Carinę Gubin.

MKS Kluczbork – Lechia Zielona Góra 2:0 (1:0)

• Bramki: Tuszyński (19), Rachel (90+4).
  • MKS: Szczerbal – Pereira, Lechowicz, Lewandowski, Maj, Napora, Nowak, Trojanowski, Tuszyński, Wiszniowski, Włodarczyk.
  • Lechia: Fabisiak – Sylwestrzak, Ostrowski, Tumala – Dzidek, Rzeźnik (od 65 min Łoboda), Embalo, Kołodenny (od 65 min Juncewicz) – Surożyński (od 65 min Mwinyi), Matuszewski (od 81 min Malec), Mycan.
  • Żółte kartki: Trojanowski, Lechowicz, Pereira – Ostrowski.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – LKS Goczałkowice 1:1 (1:1)

• Bramki: Urbański (39) – Nagrodzki (13).
  • Odra: Krajewski – Żukowski, Semianchuk, Wawrzyniak, Grzymisławski (od 74 min Jóźwiak), Stachurski, Draczyński, Skałecki, Urbański (od 87 min Kobiela), Skiba, Siudak (od 58 min Belych).
  • LKS: Mazur – Borek, Danch (od 46 min Wuwer), Flak, Gemborys, Kazimierowicz, Kiklaisz, Nagrodzki (od 85 min Lipniak), Piszczek, Szymała, Zięba.
  • Żółte kartki: Grzymisławski, Żukowski, Wawrzyniak, Stachurski – Danch, Kiklaisz, Nagrodzki.

Górnik Polkowice – Carina Gubin 4:1 (2:0)

• Bramki: Baranowski (38), Poczwardowski (44), Bajerski (54), Ryś (65) – Matuszewski (70).
  • Górnik: Niezgoda – Bajerski (od 67 min Macala), Baranowski, Bogacz (od 82 min Bilokin), Drewniak, Fryzowicz, Karmelita, Magdziak, Poczwardowski (od 73 min Bancewicz), Ryś (od 67 min Wacławczyk), Szuszkiewicz (od 73 min Chiliński).
  • Carina: Radziński – Rutkowski (od 46 min Szymański), Hrabovskyi, Płonka – Kyzioł (od 64 min Szela), Diduszko, Nazar, Haraszkiewicz – Nahrebecki (od 64 min Konstanty), Łoboda (od 64 min Paraszczak), Matuszewski (od 78 min Antosiak).
  • Żółte kartki: Baranowski, Bogacz, Ryś, Szuszkiewicz, Niezgoda, Poczwardowski, Wacławczyk – Nazar, Kyzioł, Matuszewski, Diduszko.

Raków II Częstochowa – Stilon Gorzów 1:3 (0:2)

• Bramki: Kitowski (90+3) – Kaczor (14), Drozdowicz (40), Milewski (47).
  • Raków II: Tsiftsis – Jurczyński, Okulicki, Żołądź, Mras, Wireński, Malinowski, Cierpiał, Nowakowski, Walczak, Kucharczyk.
  • Stilon: Czajor – Bohdanov, Mączyński, Demianenko, Kaniewski – Matuszewski, Łuszkiewicz, Wiśniewski – Kaczor, Drozdowicz, Milewski.