KSSSE AZS PWSZ już bez szans na awans

(pat)
Miny Samanthy Richards (z lewej) i trenera Dariusza Maciejewskiego mówią wszystko. Szans na awans już nie mamy... fot. Kazimierz Ligocki
Gdy tuż przed meczem w Bourges dotarła wieść o wygranej Słowaczek w Pradze, stało się jasne, że o awansie może myśleć już tylko zwycięzca dzisiejszego spotkania. Niestety, zostały nim Francuzki.

Gorzowianki liczyły na porażkę zespołu z Koszyc, która ułatwiłaby im drogę do gry w 1/8 finału Euroligi. Gdyby tak się stało, to o wszystkim decydowałby ostatni, bezpośredni pojedynek między nimi. Ale wobec niekorzystnego dla naszych wyniku w Czechach, sprawy trzeba było wziąć w swoje ręce.

KSSSE AZS PWSZ rozpoczął znakomicie i jeszcze w 5 min prowadził 6:4. Ale potem dała znać o sobie ta słynna defensywa gospodyń, więc kolejne trzy minuty rywalki wygrały aż 10:0. W końcówce, dzięki precyzyjnie wykonywanym rzutom wolnym, akademiczki zmniejszyły dystans do czterech "oczek". W drugiej kwarcie nasze cały czas goniły, ale przewaga Francuzek wciąż oscylowała od trzech do czterech punktów. Jeszcze w 14 min po trafieniu Ludmiły Sapowej gorzowianki przegrywały jedynie 19:23. Końcówka to znów popis miejscowych, które ostatecznie schodziły do szatni prowadząc zdecydowanie (29:19).

To było jednak dopiero wstęp do tego, co szykowała ekipa z Bourges na drugą połowę. "Rzeź" rozpoczęły Endene Miyem i Styliani Kaltsidou, a dzieło zniszczenia kontynuowała Katarina Manic. Rywalki trafiały niemal z każdej pozycji, nawet z dystansu, co do tej pory było ich bolączką. W 24 min KSSSE AZS PWSZ przegrywał już 21:44 i przed porażką mógł uchronić go tylko cud. Przerwa na żądanie pomogła naszym tylko na chwilę, bo w 26 min zmniejszyliśmy różnicę do 16 "oczek". Dwie trójki z rzędu gospodyń przywróciły, niestety, status quo. W ostatniej kwarcie niewiele się zmieniło, więc drzwi do awansu zostały zamknięte na amen.
BASKET BOURGES - KSSSE AZS PWSZ GORZÓW 84:57 (14:10, 15:9, 33:15, 22:23)

BASKET: Kaltsidou 26, Ndongue 15, Carson 13, Manic 10, Miyem 6 oraz Lelas 6, Burgrova i Digbeu po 4, Lardy i Salagnac po 0.
KSSSE AZS PWSZ: Żurowska 27, Sapowa 8, Piekarska 7, Spencer i Dźwigalska po 3 oraz Richards 7, Kaczmarczyk 2, Durejka 0.

W innym meczu: ZVVZ USK Praga - Good Angels Koszyce 75:89. Spotkanie Rivas Ecopolis Madryt - MKB Euroleasing Sopron odbędzie się jutro.

1. Rivas Ecopolis 8 15 621:531
2. Good Angels 9 14 624:624
3. Basket 9 13 592:571
4. ZVVZ USK 9 13 673:680
5. KSSSE AZS PWSZ 9 12 619:678
6. MKB Euroleasing 8 11 559:604