Intermarche Zastal przegrał z Żubrami (zdjęcia)

W akcji Marcin Wróbel broni Kamil Zakrzewski, obok Andrzej Misiewicz
W akcji Marcin Wróbel broni Kamil Zakrzewski, obok Andrzej Misiewicz fot. Tomasz Gawałkiewicz
Po raz pierwszy od wielu miesięcy tak mało kibiców przyszło do hali uniwersytetu by obejrzeć zielonogórzan. Ci, którzy się pojawili, musieli oglądać porażkę.

Trener Tomasz Herkt i szefostwo SSA Grono mówi, że budowa zespołu musi potrwać przynajmniej dwa sezony. Nikt nie obiecywał cudów i serii zwycięstw. To prawda. Wiedzą o tym kibice i nikt już nie oczekuje ,,zaliczania" kolejnych rywali. Tyle, że nie można grać tak jak ostatnio zielonogórzanie. W Dąbrowie Górniczej statystyki były fatalne, dzisiaj lepsze, ale sześć punktów zdobytych w kwarcie (dwa rzuty plus jeden osobisty), 11 celnych osobistych na 22 wykonywane, to wstydliwa sprawa. Dodajmy, że rywalem Intermarche Zastalu był zaledwie dziewiąty zespół poprzedniego sezonu. Nawet biorąc pod uwagę, że ekipa z Białegostoku gra z sobą znacznie dłużej, to zielonogórzanie nie są gorsi od żadnego koszykarza Żubrów. Czemu więc potrafili dać sobie wyrwać pewne zwycięstwo, czemu pokazali w końcówce taki festiwal błędów?

.

Mecz nie był wielkim widowiskiem. Ot walka, ,,szarpana" gra, dobre akcje przeplatane słabymi. Wszystko to miało widzom osłodzić zwycięstwo. Wydawało się, że mimo wspomnianych mankamentów, stanie się naszym udziałem. Tym bardziej, że przed ostatnią kwartą wygrywaliśmy 63:55. Ostatnia to jednak błędy z obu stron, pomyłki sędziów i nerwówka. Kiedy w 34 min Bartosz Sarzało rzucił za trzy i było 68:61, nikt nie sądził, że roztrwonimy przewagę. A jednak. Zdobyliśmy już tylko jedno "oczko" (Łukasz Wiśniewski). W ostatniej minucie przy stanie 69:66 za trzy trafił Kamil Zakrzewski. Na 37 sekund przed końcem osobiste rzucał Łukasz Wilczek. Choć jeden punkt załatwiał praktycznie sprawę. Nie trafił, przy czym za drugim razem piłka nawet nie doleciała do obręczy! Goście zmarnowali akcję. Mieliśmy jeszcze dziewięć sekund. Niestety, rzut rozpaczy był niecelny. Żubrom zostało 0,9 sekundy. Wydawało się że dogrywka jest pewna. Ale nie! Trafienie Tomasza Kujawy za trzy dał im zwycięstwo. Co za rozpacz!

INTERMARCHE ZASTAL ZIELONA GÓRA - ŻUBRY BIAŁYSTOK 69:72 (24:21, 21:25, 18:9, 6:17)
INTERMARCHE ZASTAL: Sarzało 17, Wiekiera 13, Wiśniewski 12, Chodkiewicz i Wróbel po 7 oraz: Olszewski i Rajewicz po 4, Ł. Wilczek 3, Taberski 2.
ŻUBRY: Zakrzewski 23, Konare 8, Busz 7, Misiewicz 4, Jagoda 2 oraz: Kujawa 11, Kulikowski 10, Bet 4, Zabielski 3, Brzozowski 0.
Sędziowali: Wojciech Liszka (Szczecin), Piotr Kustosz (Gdańsk) i Szymon Giza (Pabianice).