Międzyrzecka afera ratuszowa. Dziś zaczną się mowy końcowe?

Dodano: 10 stycznia 2014, 1:00 Autor:

W piątek odbędzie się kolejna rozprawa w procesie burmistrza Międzyrzecza Tadeusza Dubickiego oraz 12 urzędników i przedsiębiorców. Prawdopodobnie dojdzie do zamknięcia przewodu i rozpoczną się mowy końcowe oskarżenia, obrońców i oskarżonych.
Burmistrz Tadeusz Dubicki (z prawej) jest głównym oskarżonym w tzw. międzyrzeckiej aferze ratuszowej. Obok jego obrońca mec. Jerzy Synowiec.

Burmistrz Tadeusz Dubicki (z prawej) jest głównym oskarżonym w tzw. międzyrzeckiej aferze ratuszowej. Obok jego obrońca mec. Jerzy Synowiec. (fot. Dariusz Brożek)

Rozprawa odbędzie się dziś na wokandzie Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. Jak poinformowała nas sędzia Renata Nowosadzka, rzeczniczka Sądu Okręgowego, proces dobiega już końca. - Przewód sądowy prawdopodobnie zostanie zamknięty już w piątek - mówi.

Podczas piątkowej rozprawy sędzia Rafał Kraciuk ma wysłuchać czterech świadków. Potem powinny się rozpocząć tzw. mowy końcowe. Przemówienia prokuratora, oskarżonych i obrońców prawdopodobnie nie skończą się podczas tej rozprawy. Dlatego należy się liczyć z tym, że sędzia wyznaczy kolejny termin.

Wyrok może zapaść już po zakończeniu przemówień, albo w terminie najbliższych siedmiu dni. Ogłoszenie orzeczenia nie zamknie jednak postępowania. Bez względu na wyrok, należy liczyć się z apelacją prokuratury, lub oskarżonych. Dlatego aferą ratuszową zajmie się prawdopodobnie Sąd Apelacyjny w Szczecinie, który może utrzymać wyrok w mocy, zmienić go, albo uchylić i skierować sprawę do ponownego rozpatrzenia.

O międzyrzeckiej aferze ratuszowej wielokrotnie pisaliśmy w "Gazecie Lubuskiej” i na naszym portalu. Przypominamy, że proces rozpoczął się w kwietniu br, zeznania przed sądem złożyło ponad 70 osób. Prokuratura oskarżyła urzędników i przedsiębiorców o działania na szkodę gminy. M.in. ustawianie przetargów, fałszowanie dokumentów i poświadczanie nieprawdy. Burmistrz zapewnia o swojej niewinności.

Przeczytaj też: Międzyrzecka afera ratuszowa. Sąd wzywa świadków (wideo)

Czytaj więcej o:
  • międzyrzecka afera ratuszowa
  • proces burmistrza Międzyrzecza
  • Tadeusz Dubicki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz estetykę Międzyrzecza?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 606.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.