Przedszkole w Klenicy pozostaje

Dodano: 23 września 2011, 7:45 Autor:

- Nigdy nie podejmę decyzji o likwidacji przedszkola wbrew społeczeństwu! - deklaruje wójt gminy Bojadła. - Wcześniej tylko rozmawiałem z rodzicami w Klenicy, nie zapadły żadne decyzje. Ostatnio zmienione zostały tylko opłaty.

Zaczęło się od telefonów od rodziców. - Przyjedźcie, wójt chce przenieść przedszkole w Klenicy do szkoły, przecież to bez sensu! - zadzwonił do nas jeszcze w sierpniu jeden z ojców maluchów.

Rodzic tłumaczył, iż w tej sprawie odbyło się już zebranie wójta z rodzicami. Zachęcał do szybkiego zainteresowania się sprawą, bo władza szykuje zmiany w trybie nagłym. Pytał też retorycznie, co się stanie z budynkiem przedszkola, kiedy przedszkolaki przejdą do podstawówki. Umówiliśmy się na spotkanie z rodzicami i pracownicami.

- Wójt spotkał się ze mną i panią dyrektor szkoły w Klenicy, przedstawił swoją propozycję przeprowadzki od września pięcio- i sześciolatków, chciał wysondować jak wygląda sytuacja, czy szkoła nadaje się do zajęć dla przedszkolaków - mówiła nam wówczas Joanna Aniśkiewicz, dyrektorka Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach, której podlega też klenickie przedszkole. - Powiedziałam, że pomieszczenie w szkole nadaje się, jeśli zostanie przystosowane...

Rodzice z Klenicy zastanawiali się jednak czy zmiany w oświacie są konieczne. Obawiają się bowiem o bezpieczeństwo maluchów, które na razie bawią się w niedużym, ale własnym budynku, gdzie dowożone są posiłki. Najważniejszym plusem dotychczasowej sytuacji jest to, iż zajęcia trwają od 6.50 do 15.50, zatem dziewięć godzin. Korzysta z tego 21 dzieci z 41, jakie uczęszczają do przedszkola.

- Nam obecny stan odpowiada, bo jeśli oboje z mężem pracujemy, to cieszymy się, że dziecko jest pod dobrą opieką - tłumaczyła Krystyna Filipczak, mama 6-letniego Filipa. Obawia się, że po zmianach organizacyjnych zajęcia będą najwyższej pięciogodzinne. Co wtedy mają zrobić rodzice pracujący? A co z posiłkami? Bo szkoła ich nie prowadzi... W sumie takich wątpliwości było wiele.

Nie udało się nam ich do końca wyjaśnić, gdyż wójt Grzegorz Doszel po wspomnianym zebraniu od razu poszedł na urlop. Umówiliśmy się z nim później.

- Nie wiem skąd wzięły się te informacje o przenosinach przedszkola do szkoły w terminie od 1 września - tłumaczy wójt. - Mamy wrzesień i widać wyraźnie, że żadnych przenosin nie ma. Podobnie krążący gdzieś wśród ludzi termin 1 stycznia, jako data przenosin, nie jest prawdziwy. To nieporozumienia! Tamto spotkanie, o którym pisała "GL” było tylko spotkaniem konsultacyjnym. Owszem, padały różne propozycje, ale nie podjąłem żadnej decyzji. Nie ośmieliłbym się działać wbrew woli społeczeństwa.

G. Doszel wskazuje, iż głównym efektem rozmów z rodzicami dzieci - a szło oczywiście o koszt utrzymania przedszkola - będzie urealnienie, jak to określa, stawek za oddawanie dziecka do przedszkola. Decyzje w tej materii podjęła już rada gminy. Stawki wzrastają z 93 groszy za godzinę pobytu do 2,22 zł.

Czytaj więcej o:
  • Bojadła
  • dzieci
  • przedszkole
  • wójt
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.