Serwis jest częścią portalu portal regionalny

pupile » Pupile - Aktualności

dodano: 18 kwietnia 2010, 0:10

tagi:schroniskoWschowazwierzęta

Będzie wspólne schronisko dla bezpańskich psów

(ach)

Radni miasta i gminy Wschowa przymierzają się do współfinansowania budowy schroniska dla zwierząt.

Ma być wspólne dla trzech gmin: Wschowa, Leszno i Święciechowa i położone będzie w dogodnym miejscu dla wszystkich. Największy udział finansowy będzie miało Leszno, pozostałe gminy pokryją mniejszy odsetek kosztów utrzymania. Prowadzone są rozmowy, ale nie zarezerwowano jeszcze pieniędzy na ten cel w przyszłorocznym budżecie.

Dziś, gdy straż miejska odkryje bezpańskiego psa, zawiadamia spółkę komunalną. Hycel łapie go i odwozi do jednej z 7 klatek stojących na terenie oczyszczalni ścieków. Jeśli się po zwierzę nikt nie zgłosi, zostaje odwiezione do schroniska do Rawicza. Bezdomne psy to duży problem. W zeszłym tygodniu groźny pies zadomowił się w piwnicy jednego z bloków przy ul. Kostki i sterroryzował mieszkańców.

Przeczytaj więcej

) o podmianę grafiki w boksie Plebiscyt w prawej kolumnie na załaczoną i jej przekierowanie na http://plebiscyty.gazetalubuska.pl/plebiscyt/lubuski-superkot-2015,27508,t,id.html 2) zmianę w menu zakładki "Mój Pupil 2015 - PSY" na "Lubuski SuperKot 2015" i jej przekierowanie również na http://plebiscyty.gazetalubuska.pl/plebiscyt/lubuski-superkot-2015,27508,t,id.html

Zdjęcia

więcej » |

Wideo

więcej » |

Sonda

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015