Żołnierze wyciskali na potęgę

Dariusz Brożek
W turnieju wystartowało 96 żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. 17. WBZ
Szeregowy Marcin Laskowski został jest najsilniejszym żołnierzem międzyrzeckiej brygady. Aż 210 razy wycisnął sztangę ważącą 40 kg i gładko pokonał 95 innych żołnierzy, którzy wystartowali w turnieju siłaczy.

Uczestnicy turnieju wyciskali ważący 17,5 kg ciężarek oraz sztangę o wadze 40 kg. Bezkonkurencyjny okazał się szeregowy Marcin Laskowski z kompanii dowodzenia 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich. Sztangę wycisnął aż 210 razy! - W zasadzie nie przygotowywałem się specjalnie do tych zawodów. W wojsku jestem dopiero od kilku tygodni, dlatego siłą rzeczy pierwszy raz startowałem w takich zawodach -podkreślił zwycięzca.

Siłacz Roku jest Mistrzem Polski w siłowaniu na rękę. Jednak jak sam podkreśla, jego trening jest zróżnicowany. Raz w tygodniu intensywnie trenuje na siłowni, a pozostała część to zajęcia ogólnorozwojowe obejmujące między innymi pływanie czy bieganie.

W zawodach wystartowały 32 trzyosobowe zespoły. Indywidualnie drugie miejsce wywalczył starszy szeregowy Piotr Sójka, a trzecie starszy szeregowy Tomasz Lewandowski - obaj z 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich. Żołnierze tego pododdziału wygrali także druzynowo: pierwsze miejsce zajęła reprezentacja kompanii dowodzenia, a drugie 5. kompanii piechoty zmotoryzowanej. Honorowe trzecie miejsce dla 1. batalionu piechoty Zmotoryzowanej Ziemi Rzeszowskiej wywalczyli żołnierze 1. kompanii piechoty zmotoryzowanej.

- Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Żołnierze z dużym zaangażowaniem podeszli do tej konkurencji. Muszę przyznać, że nie pamiętam takiego zawodnika jak dzisiejszy zwycięzca. Wycisnął sztangę 210 razy. Daje to prawie osiem i pół tony. Wynik rewelacyjny. Myślę, że długo będziemy czekali na pobicie tego rekordu - podkreślił kapitan Mirosław Kuczyński, pełniący obowiązki szefa sekcji wychowania fizycznego i sportu w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej z Międzyrzecza.