Znamy finalistów turnieju Coca-Cola Cup 2013

Na najwyższym stopniu podium stanęli piłkarze z Gimnazjum Sportowego nr 4 w Zielonej Górze. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 3 z Żar, a trzecie Publiczne Gimnazjum z Przylepu Mariusz Kapała
Dziewczęta z Gimnazjum Sportowego nr 2 w Gorzowie i chłopcy z Gimnazjum Sportowego nr 4 w Zielonej Górze wygrali finał wojewódzki turnieju Coca-Cola Cup 2013. Przed nimi rozgrywki krajowe i walka o obóz w Juventusie Turyn.
Kapitan drużyny wygranej Gimnazjum Sportowe nr 4

Coca-Cola Cup 2013

O awans do finału krajowego walczyło 16 drużyn chłopców i 8 dziewcząt
O awans do finału krajowego walczyło 16 drużyn chłopców i 8 dziewcząt Mariusz Kapała

(fot. Mariusz Kapała)

Na boisku piłkarskim MOSiR w Zielonej Górze gimnazjaliści z województwa lubuskiego rywalizowali o miano najlepszych w swoim regionie i awans do finału krajowego Coca-Cola Cup 2013. Nie zabrakło emocjonujących meczów, pięknych goli i efektownych parad bramkarskich. Spośród szesnastu drużyn męskich, które zakwalifikowały się do tego etapu, najlepsi okazali się reprezentanci Gimnazjum nr 4 w Zielonej Górze, którzy w finale pokonali 3:1 drużynę z Gimnazjum nr 3 w Żarach. Triumfatorzy mieli w swoim składzie najlepszego bramkarza turnieju - Patryka Kolmana. Z kolei zawodnik wicemistrzów Michał Kulas został najlepszym strzelcem turnieju.

Od poniedziałku, codziennie w "Gazecie Lubuskiej" będziemy publikować zdjęcia drużyn biorącyvh udział w turnieju

Do rozgrywek przystąpiło też osiem najlepszych drużyn żeńskich w województwie. Na najwyższym stopniu podium stanęły dziewczęta z Gimnazjum Sportowego nr 2 z Gorzowa Wielkopolskiego, które po emocjonującym spotkaniu wygrały 4:1 z Zespołem Szkół z Nowego Miasteczka. Reprezentantki mistrzowskiego zespołu zdobyły też obydwie nagrody indywidualne: najwięcej goli strzeliła Aleksandra Łack, a między słupkami najlepiej spisywała się Joanna Rozmiarek.

Ale finał wojewódzki Coca-Cola Cup to nie tylko rozgrywki gimnazjalistów. W Strefie Aktywnego Życia na mieszkańców Zielonej Góry czekało wiele atrakcji. Młodzi kibice najchętniej spędzali czas grając w żywe piłkarzyki. Ponadto adepci futbolu chętnie uczyli się zagrań piłkarskich, prezentowanych w strefie Roberta Lewandowskiego, ambasadora turnieju. W konkursie dla gimnazjów punkty dla swojej szkoły zdobywało ponad stu uczniów. Z kolei rodzice chętnie korzystali z możliwości porozmawiania z ekspertem z Polskiego Towarzystwa Dietetyki, który podpowiadał, jak dbać o dietę dzieci i młodzieży oraz jak zrównoważyć spożywane kalorie aktywnością fizyczną.

Zwycięzcy finału wojewódzkiego w Zielonej Górze będą reprezentować swój region podczas finału krajowego Coca-Cola Cup, który odbędzie się 7 i 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie. Główną nagrodą jest wyjazd na obóz szkoleniowy do klubu Juventus Turyn.

Aktualne wyniki i najnowsze informacje o turnieju można znaleźć na stronie www.cocacolacup.pl i turniejowym profilu na Facebooku.