Zmienne szczęście tenisistek stołowych AZS DWSPiT

Konrad Kaptur
Agata Pastor nie zaliczy ostatniego weekendu do udanych. W dwóch meczach swojego zespołu nie zdobyła ani jednego punktu. Konrad Kaptur
Pracowity weekend zaliczyły podopieczne trenera Sławomira Słowińskiego. Polkowiczanki rozegrały dwa mecze ekstraklasy. W piątek, we własnej hali uległy rywalkom z Częstochowy, a w sobotę, na wyjeździe, w derbach Dolnego Śląska pokonały akademiczki z Wrocławia.

Do piątkowej potyczki z ekipą spod Jasnej Góry polkowiczanki podchodziły z mocnym nastawieniem na walkę od pierwszej po ostatnią wymianę. W partii otwierającej pojedynek po przeciwnych stronach stołu stanęły - Katarzyna Grzybowska z MKSTS oraz Joanna Paulina Narkiewicz z Częstochowy. Pierwszy set zakończył się dość łatwą wygraną Kasi, do 4. W drugim to rywalka była górą i pokonała naszą zawodniczkę do 6. Sety numer trzy i cztery były najbardziej zacięte w całym meczu. Najpierw Narkiewicz zwyciężyła na 14:12, by potem ulec Grzybowskiej, także na przewagi 10:12. W efekcie o losach pierwszego pojedynku decydował set piąty.

Niestety zakończył się on dość gładkim zwycięstwem Narkiewicz, która pokonała rywalkę 11:5 i tym samym wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Druga z piątkowych potyczek była typowym meczem bez historii. Agata Pastor była jedynie tłem dla Chinki Jing Ya Shang. Polkowiczanka przegrała w trzech krótkich setach - do 2, 7 i 4. W partii trzeciej zmierzyły się młoda Natalia Michorczyk z Polkowic oraz Aleksandra Pięta z Częstochowy. Tym razem górą była polkowiczanka, która wygrywając zdobyła pierwszy punkt dla swojego zespołu. Niestety okazało się, że był to jednocześnie punkt ostatni, bo w decydującym o losach pojedynku spotkaniu Grzybowska nie dała rady Chince Shang, ponownie przegrywając zaciętą batalię w pięciu setach.

Piątkową porażkę podopieczne trenera Sławomira Słowińskiego powetowały sobie w sobotę. W derbach Dolnego Śląska polkowiczanki nie dały szans gospodyniom z Wrocławia. Dwa punkty zdobyła Kasia Grzybowska, która pokonała 3:0 zarówno Natalię Bajor, jak i Darię Łuczakowską. Jedno "oczko" dołożyła Natalia Michorczyk, która w takim samym stosunku pokonała Adę Jończyk. Jedyny punkt dla gospodyń zdobyła Łuczakowska, która w otwierającym mecz pojedynku nie dała szans Agacie Pastor.
Następny mecz podopieczne trenera Sławomira Słowińskiego rozegrają 10 lutego. Wówczas ich rywalem będzie zespół LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński.

AZS DWSPiT Polkowice - KU AZS AJD Częstochowa 1:3
Katarzyna Grzybowska - Joanna Paulina Narkiewicz 2:3 (11:4, 6:11, 12:14, 12:10, 5:11)
Agata Pastor - Jing Ya Shang 0:3 (2:11, 7:11, 4:11)
Natalia Michorczyk - Aleksandra Pięta 3:0 (11:2, 11:5, 11:9)
Katarzyna Grzybowska - Jing Ya Shang 2:3 (12:10, 4:11, 3:11, 11:4, 9:11)

KU AZS UE Wrocław - AZS DWSPiT Polkowice 1:3
Daria Łuczakowska - Agata Pastor 3:0 (11:7, 11:4, 11:7)
Natalia Bajor - Katarzyna Grzybowska 0:3 (8:11, 7:11, 9:11)
Ada Jończyk - Natalia Michorczyk 0:3 (6:11, 6:11, 10:12)
Daria Łuczakowska - Katarzyna Grzybowska 0:3 (7:11, 5:11, 6:11)