Zwykle Dni Honorowego Krwiodawstwa odbywały się w listopadzie. W tym roku ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem postanowiono, że uroczystości wojewódzkie zostaną wcześniej zorganizowane.
Podczas uroczystości w Filharmonii Zielonogórskie wręczono odznaczenia, medale, odznaki.
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI odznaczony został:
Wąsik Andrzej - prezes Klubu HDK PCK „Ognik” w Starym Kisielinie
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
odznaczeni zostali:
- Bieława Mariusz - ZHDK, długoletni organizator akcji zbiorowego oddawania krwi w JRG PSP w Sulechowie
- Jarowicz Stanisław - członek Honorowy Polskiego Czerwonego Krzyża
- Smejlis Zbigniew - ZHDK, V-ce Prezes OR PCK w Międzyrzeczu
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
odznaczony został
Chydziak Zbigniew - ZHDK w Sulechowie
MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
odznaczeni zostali :
- Fediuk-Pelińska Bogusława - starszy specjalista LOOPCK w Zielonej Górze
- Kasperski Tadeusz - gospodarz Ośrodka PCK w Sławie
- Krzyśko Grażyna - dyrektor OR PCK w Nowej Soli
- Kołodziejska Irena - starsza księgowa LOO PCK w Zielonej Górze
MEDALEM STULECIA ODZYSKANEJ NIEPODLEGŁOŚCI
odznaczeni zostali:
- Fediuk-Pelinska Bogusława- starszy specjalista LOO PCK w Zielonej Górze
- Filipkiewicz Mirosław - prezes Klubu HDK PCK JW. 5700 w Międzyrzeczu
- Fortuna Jacek - prezes LOO PCK w Zielonej Górze, Prezes Klubu HDK PCK „Nafta” w Zielonej Górze
- Kowalczyk Jan- przewodniczący LOR HDK PCK w Zielonej Górze
- Lenard Andrzej - członek Prezydium LOR HDK PCK w Zielonej Górze
- Marczewski Ryszard- były dyrektor LOO PCK w Zielonej Górze
- Piwowarczyk Krzysztof - członek Prezydium LOR HDK PCK w Zielonej Górze
- Rompalski Władysław- ZHDK w Krośnie Odrzańskim
- Rybarczyk Tomasz - przewodniczący RR HDK PCK w Sulechowie
- Suchowiecki Leszek - członek Prezydium LOR HDK PCK w Zielonej Górze
- Wąsik Andrzej - prezes Klubu HDK PCK „Ognik” w Starym Kisielinie
- Zadrożny Ryszard - prezes Klubu HDK PCK przy Elektrociepłowni SA Zielona Góra
- Zborowski Henryk - prezes Klubu HDK PCK „Kolejarz ” w Czerwieńsku
ODZNAKĄ HONOROWY DAWCA KRWI- ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU odznaczeni zostali :
Adam Mariusz - ZHDK z Nowej Soli
Arnold Daniel - ZHDK z Krosna Odrzańskiego
Czajka Krzysztof - ZHDK z Letnicy
Durko Damian - ZHDK z Zielonej Góry
Fórmaniak Paweł - ZHDK z Zielonej Góry
Górak Edward - ZHDK z Zielonej Góry
Jabłoński Wiesław - ZHDK z Zielonej Góry
Kaźmierczak Zbigniew - ZHDK z Zielonej Góry
Kisielewski Łukasz - ZHDK z Zielonej Góry
Klus Michał - ZHDK z Zielonej Góry
Kuliberda Łukasz - ZHDK Zielona Góra
Lisek Zbigniew - HDK Zielona Góra
Najdek Mirosław - ZHDK Zielona Góra
Ostaszewicz Ireneusz - ZHDK Ruszów
Pogorzelska Magdalena - ZHDK Kożuchów
Ptaszyński Stanisław - ZHDK Zielona Góra
Skorupa Kamil - ZHDK Zielona Góra
Sobczak Sebastian - ZHDK Nowa Sól
Tęcza Krzysztof- ZHDK Świbna
Walkowiak Piotr - ZHDK Kolsko
Wasyńczuk Konrad - ZHDK Zielona Góra
Woźny Marek - ZHDK Konotop
ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA
Kowalczyk Jan- przewodniczący lubuskiej Okręgowej Rady Honorowego Krwiodawstwa
Za całokształt pracy w Polskim Czerwonym Krzyżu Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej PCK odznaczeni zostali krwiodawcy, działacze oraz sponsorzy PCK:
ODZNAKA HONOROWA PCK I STOPNIA
- Dymek Andrzej - członek PCK, były Prezes OR PCK w Żaganiu
- Gardias Stanisław - prezes Klubu HDK PCK w Pszczewie
- Klisowski Ryszard - ZHDK Klub przy Woj. Straży Pożarnej w Potoku
- Kołodziejska Irena - starsza księgowa LOO PCK w Zielonej Górze
- Rompalski Władysław- ZHDK w Krośnie Odrzańskim
ODZNAKA HONOROWA PCK II STOPNIA
- Fortuna Jacek - ZHDK Prezes LOO PCK w Zielonej Górze
- Kowalewicz Marta - prezes Klubu Ter. HDK PCK w Zielonej Górze
- Łada Aldona - opiekun SKPCK V LO w Zielonej Górze
- Mundry Dorota - członek Klubu HDK PCK „Nafta” w Zielonej Górze
- Strzelecka Grażyna - opiekun SK PCK „Elektronik” w Zielonej Górze
- Katarzyniec Andrzej - członek PCK Burmistrz Żagania
- Krzyśko Henryk - wolontariusz PCK z Nowej Soli
- Olifirowicz-Kalinowicz Agnieszka - opiekun SK PCK w Gubinie
- Stefanowicz Małgorzata- opiekun SK PCK w Lubsku
- Wolnik –Patalas Bogusława - redaktor Radia Zachód w Zielonej Górze
- Zyga Monika - opiekun SK PCK w Olbrachtowie
ODZNAKA HONOROWA PCK III STOPNIA
- Bykowska Beata - opiekun SK PCK LO w Czerwińsku
- Czernianin Robert - ZHDK w Międzyrzeczu
- Fechner-Puciłowska Aneta - opiekun SK PCK ZSS w Zielonej Górze
- Gądek Beata - opiekun SK PCK „Elektronik” w Zielonej Górze
- Grzesiowska –Nowak Paulina - dyrektor LOO PCK w Zielonej Górze
- Kita Jolanta - opiekun SK PCK ZSS w Zielonej Górze
- Kudła Magdalena - klub HDK PCK „Nafta” w Zielonej Górze
- Tryba Magdalena - opiekun SK PCK SP 6 w Zielonej Górze
- Tatrocka Krystyna - opiekun Klubu „ Wiewiórka” w Gubinie
- Zespół Edukacyjny nr 2 SP nr 17 w Zielonej Górze
- Zespół Edukacyjny Nr 3 SP nr 21 w Zielonej Górze
- Zespół Edukacyjny nr 4 PSP nr 24 w Zielonej Górze Drzonkowie
- Zespół Edukacyjny nr 7 SP nr 27 w Zielonej Górze Starym Kisielinie
ODZNAKA HONOROWA PCK IVI STOPNIA
- Brzychcy Izabela - sympatyk PCK w Gorzowie Wlkp.
- Czerwińska Paulina - ZHDK w Zielonej Górze
- Dąbrowski Arkadiusz - prezes Klubu HDK PCK przy U. Marszałkowskim
- Grygorcewicz Jolanta- wolontariusz PCK w Zielonej Górze
- Jasion Grażyna - członek PCK w Gubinie
- Kasperski Grzegorz - ZHDK „Ognik” w Starym Kisielinie
- Kawecka-Smalec Jolanta - członek PCK, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ośnie Lubuskim
- Korach Radosław - prezes Klubu HDK PCK przy „Rockwool Polska w Cigacicach
- Koźlarek Kacper - student - Koło PCK przy UZ w Zielonej Górze
- Kurosz Alicja - sekretarz Koła Terenowego PCK w Żarach
- Łazarska Ewa - Klub HDK PCK w Pszczewie
- Michalczuk Anna - ZHDK, wicestarosta żagański
- Majewski Marcin- członek PCK w Żarach
- Murawa Marcin - ZHDK w Krośnie Odrzańskim
- Panczyj Anna - ZHDK, wolontariusz PCK w Zielonej Górze
- Pietras Jolanta - członek Klubu HDK PCK „Nafta” w Zielonej Górze
- Sikora Maciej - Klub HDK PCK „ Policja” w Zielonej Górze
- Sługocki Waldemar - poseł RP ,sympatyk PCK
- Szczepaniak Renata - wolontariusz PCK w Gorzowie Wlkp.
- Tomczyszyn Stanisław -członek Klubu HDK PCK przy Urzędzie Marszałkowskim, wicemarszałek
- Thomas Romualda - wolontariusz PCK w Gorzowie Wlkp.
- Ulanicki Robert - Klub HDK PCK „Policja” w Zielonej Górze
- Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze
- Bursa w Zielonej Górze
- IV Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze
- Europejskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie
- Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
KRYSZTAŁOWE SERCE
- Smolińska Agnieszka - ZHDK-opiekun SK PCK w Gorzowie Wlkp.
- Wolnik-Patalas Bogusława - redaktor Radia Zachód w Zielonej Górze
MEDAL PAMIĄTKOWY 100.LECIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
Lubuskie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wkp.
POLECAMY TEŻ
ZOBACZ TEŻ
Co to jest zapalenie gardła i migdałków?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?