MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zalety aloesu

(mag)
W medycynie starożytnej aloes uznawany był za "roślinę, która wszystko leczy”.
W medycynie starożytnej aloes uznawany był za "roślinę, która wszystko leczy”.
Właściwości lecznicze aloesu znane są od najdawniejszych czasów. W medycynie starożytnej aloes uznawany był za "roślinę, która wszystko leczy".

Aloes Drzewiasty - (aloe arborescens) - znany jest przede wszystkim z udowodnionego i silnego działania immostymulującego. Liście aloesu drzewiastego są cenionym surowcem leczniczym w medycynie.

Przygotowany z nich wyciąg zwiększa ilość leukocytów, podnosi poziom przeciwciał w organizmie, pobudza syntezę interferonu odpowiedzialnego za hamowanie namnażania wirusów oraz stymuluje procesy regeneracji tkanek. Skład chemiczny aloesu zależy od jego gatunku, tego z jakiego rejonu świata pochodzi oraz technologii, którą wykorzystuje się do pozyskania z niego wyciągu.

Najcenniejsze w aloesie są liście. Zawierają one ponad 200 aktywnych składników m.in., glikoproteiny, wolne aminokwasy (m.in. walina, lizyna, fenyloalanina, histydyna, cysteina) witaminy A, C, E, z grupy B oraz mikro i makroelementy (np. wapń, magnez, miedź, żelazo, cynk), kwasy organiczne i inne.

Związki czynne zawarte w liściach aloesu drzewiastego łatwo wchłaniają się z przewodu pokarmowego i posiadają korzystne działanie na organizm człowieka. Przede wszystkim wyciąg z aloesu działa stymulująco na układ odpornościowy, co prowadzi do wzmocnienia organizmu i zmniejszenia jego podatności na choroby.

Aloes posiada również właściwości regeneracyjne. Wykorzystuje się je w leczeniu oparzeń, odmrożeń i trudno gojących się ran.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska