Wystartowała II liga. Lechia Zielona Góra i Polonia Słubice zremisowały swoje mecze

(vp)
W sobotę zainaugurowano rozgrywki II piłki nożnej. Lechia podejmowała na własnym boisku Raków Częstochowa a Polonia zmierzyła się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

Obie lubuskie drużyny podzieliły się punktami ze swoimi rywalami. Zielonogórzanie zremisowali z Rakowem Częstochowa 1:1. Takim samy wynikiem zakończył się mecz Słubiczan z beniaminkiem z Chojnic.

Lechia najpierw straciła bramkę w 28. minucie po strzale Mateusza Zachary. W 50. minucie zielonogórzanie zdołali wyrównać. Bramkę dla naszych zdobył Michał Sucharek.

Z kolei bramkę dla Polonii zdobył w 43. minucie Paweł Posmyk, a wyrównał w 72. minucie Sławomir Ziemak.

Czarni Arena Żagań swój pierwszy mecz w tym sezonie rozegrają w środę o godz. 17.00. Ich rywalem będzie Górnik Wałbrzych.

Trzecioligowy Chrobry Głogów w sparingowym meczu przegrał z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin 1:5 (1:3). Bramkę dla Chrobrego zdobył Ochmański.