Gazeta Lubuska

464 mandaty na kwotę 44.250 zł wystawili policjanci na Winobraniu 2017 [ZDJĘCIA]

10 września zakończyło się Winobranie 2017. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali zielonogórscy policjanci wspierani mundurowymi z innych powiatów

materiały policji

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/25] Poprzednie Następne

464 mandaty na kwotę 44.250 zł wystawili policjanci na Winobraniu 2017 [ZDJĘCIA]

10 września zakończyło się Winobranie 2017. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali zielonogórscy policjanci wspierani mundurowymi z innych powiatów województwa lubuskiego i słuchaczami Szkoły Policji w Katowicach. Policjanci odnotowali mniej wykroczeń i interwencji niż przed rokiem, a najczęściej interweniowali w przypadku zakłócenia ładu i porządku publicznego, spożywania alkoholu poza miejscami do tego wyznaczonymi czy zakłócenia ciszy nocnej.

Jak co roku podczas Winobrania policjanci mieli bardzo dużo pracy. Codziennie nad bezpieczeństwem uczestników imprez winobraniowych czuwało ok. 100 policjantów, a podczas weekendów policyjnych patroli było jeszcze więcej. W tym roku zielonogórskich policjantów wspomagali słuchacze Szkoły Policji w Katowicach. Młodzi policjanci mieli zaplanowane patrole w porze nocnej i odbywali je wspólnie z zielonogórskimi policjantami służby patrolowej i ruchu drogowego.

Słuchacze ze Szkoły Policji w Katowicach byli ogromnym wsparciem dla zielonogórskich mundurowych, ale tak duża ilość służb nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie innych jednostek policji województwa lubuskiego: Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i Wydziału Konwojowego oraz kilku komend powiatowych w Nowej Soli, Świebodzinie, Krośnie Odrzańskiego, Sulęcinie, Międzyrzeczu, Wschowie, Żarach i Żaganiu.

Ponadto podczas Winobrania zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy kierowca”, podczas których codziennie kontrolowali stan trzeźwości kierujących na wybranych ulicach i w różnych miejscach miasta. Przeprowadzenie akcji nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc policjantów ruchu drogowego z sąsiednich jednostek, a także Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Tegoroczne Winobranie przebiegało spokojnie i bezpiecznie. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych, mniej było także interwencji i wykroczeń niż przed rokiem.

Policyjne statystyki:
* sprawcy przestępstw zatrzymani „na gorącym uczynku” - 8
* zatrzymane osoby poszukiwane - 8
* zatrzymane osoby nietrzeźwe - 35
* ujawniono wykroczeń - 711
- sporządzono wnioski o ukaranie do sądu - 40
- nałożono mandaty karne - 464 na kwotę 44.250 zł
- osoby pouczone - 202
przeprowadzone interwencje - 439
osoby wylegitymowane - 1429
skontrolowane pojazdy - 152
kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływam środków odurzających - 6
przestępstwa narkotykowe - 1
kradzieże - 2
groźby karalne - 1
uszkodzenie ciała - 2
uszkodzenie mienia - 1
rozbój - 1

Zobacz też wideo: Winobranie 2017. Hity i kity Winobrania w Zielonej Górze


Zobacz też: Winobranie 2017. Znamy program Winobrania! Kto wystąpi w Zielonej Górze?

Polecamy