Gazeta Lubuska

Drugie winobranie w winnicy samorządowej w Zaborze [ZDJĘCIA]

W sobotę, 16 września, na winnicy samorządowej w Zaborze odbyło się drugie już winobranie. Był Bachus, wspólny zbiór winogron, ale przede wszystkim mnóstwo

Lubuskie.pl

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/36] Następne

Drugie winobranie w winnicy samorządowej w Zaborze [ZDJĘCIA]

W sobotę, 16 września, na winnicy samorządowej w Zaborze odbyło się drugie już winobranie. Był Bachus, wspólny zbiór winogron, ale przede wszystkim mnóstwo zabawy. Jedno jest pewne - w regionie chcemy wracać do tradycji winiarskich!

- Jest z nami Bachus, który przeżył huczne Winobranie w Zielonej Górze – powiedziała marszałek Elżbieta Anna Polak, podczas otwarcia drugiego winobrania w winnicy samorządowej w Zaborze. - Jesteśmy w wyjątkowym miejscu. To jedyne żywe muzeum wina w Polsce.

Marszałek Elżbieta Anna Polak wyjaśniła też, dlaczego nasze lokalne wina są takie wyjątkowe.

- W smaku lubuskiego wina mamy zapach wiatru znad Odry, smak ziemi lubuskiej i wyraźny bukiet lubuskiego słońca - wyjaśniła podczas sobotniego winobrania.

Tradycyjnie już korowód winobraniowy poprowadził Bachus. Goście przeszli winnymi polami, gdzie mieli okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat uprawy winorośli.

Podczas barwnego wydarzenia nie zabrakło warsztatów artystycznych, wspólnego zbioru winogron, degustacji soku i przekąsek winogronowych (ta atrakcja cieszyła się sporym zainteresowaniem gości) czy testu wiedzy o winiarstwie.

Wśród gości winobrania na winnicy byli m.in.: posłanka na Sejm RP Katarzyna Osos, radna województwa Grażyna Dereń i wiceprzewodniczący Sejmiku Woj. Lubuskiego Tomasz Wontor. Nie zabrakło też licznie zgromadzonych mieszkańców Zaboru i okolicznych miejscowości. Swoją obecnością na imprezie zaszczycili też ludzie kultury i winiarze z lokalnych, lubuskich winnic.

Zobacz też: Najnowszy Magazyn Informacyjny GL (15.09.2017)Polecamy