Ogólnopolski Tydzień Kariery w zielonogórskim Ekonomiku

  Ogólnopolski Tydzień Kariery w zielonogórskim Ekonomiku

  Agnieszka Czajka

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Ogólnopolski Tydzień Kariery w zielonogórskim Ekonomiku

  ©fot. archiwum Autora

  Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w dniach 5 - 11 października 2009r. Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze realizuje szereg różnorodnych inicjatyw z zakresu doradztwa i poradnictwa zawodowego.
  Ogólnopolski Tydzień Kariery w zielonogórskim Ekonomiku

  ©fot. archiwum Autora

  fot. archiwum Autora

  (fot. fot. archiwum Autora)

  Warto wspomnieć, że Ogólnopolski Tydzień Kariery jest inicjatywą Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP, promującą i popularyzującą usługi w zakresie całożyciowego poradnictwa zawodowego. Adresowany jest do wszystkich osób, które potrzebują profesjonalnego wsparcia w dalszym rozwoju edukacyjnym i zawodowym. W tym roku honorowy patronat na tym wydarzeniem objęły: Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej oraz Katarzyna Hall, minister edukacji narodowej.

  Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego przy Zespole Szkół Ekonomicznych, przystępując do uczestnictwa w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery, zdecydowało się na podjęcie wielu różnorodnych działań, których ogólnym celem byłaby szeroko pojęta popularyzacja roli doradztwa zawodowego w wyznaczaniu drogi zawodowej współczesnej młodzieży.

  Stąd do najważniejszych przedsięwzięć tego tygodnia Środowiskowe Centrum zalicza organizację wyjść z uczniami do OHP na Dni Otwarte - uczestniczenie w zajęciach na temat określania predyspozycji zawodowych i przygotowania do wejścia na rynek pracy, a także poprowadzenie zajęć z zakresu orientacji zawodowej dla uczniów Gimnazjum w Przylepie oraz Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze. Zajęcia te zawierać będą elementy prezentacji zawodu hotelarza (uczniowie klas hotelarskich zaprezentują sposoby składania serwetek, omówią zasady etykiety przy stole). Doradca zawodowy podejmie również temat znaczenia predyspozycji w wyborze zawodu, omówi zasady rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Uczniowie zaproszeni zostaną do udział w konkursie pt,, Dobre maniery kluczem do kariery".

  W naszych zamierzeniach jest także zamieszczenie na stronie Środowiskowego Centrum Doradztwa Zawodowego nowych informacji z zakresu planowania dalszej edukacji i metod poszukiwania pracy dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej.
  fot. archiwum Autora

  (fot. fot. archiwum Autora)

  Ponadto w naszych zadaniach ujęliśmy opracowanie ulotek i folderów informacyjnych z zakresu orientacji zawodowej dla gimnazjalistów, a także wyjście z uczniami do CIiPKZ w Zielonej Górze (cel informacyjno-poznawczy).
  Planujemy także zorganizowanie spotkania uczniów klas maturalnych z przedstawicielami Działu Promocji oraz Biura Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego.

  Nasi doradcy wezmą również udział w zajęciach z zakresu samopoznania prowadzonych przez pedagogów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
  Zwieńczeniem wszystkich inicjatyw będzie konferencja dotyczącą poradnictwa zawodowego zorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy , 9 października br. w Gorzowie Wlkp., na której oczywiście Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego będzie miało swoją reprezentację.

  Przypomnę, jednocześnie, że Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego przy Zespole Szkół Ekonomicznych systematycznie współpracuje w ciągu całego roku szkolnego z gimnazjami z terenu Zielonej Góry i okolic. Młodzież korzysta z zajęć warsztatowych oraz porad indywidualnych z zakresu przygotowania do optymalnego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy! Szczegółowe informacje na stronie szkoły www.zsek.zgora.pl.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wydarzenia Zielonogórskie 1960

  Wydarzenia Zielonogórskie 1960

  Akcja

  Akcja "Gazety Lubuskiej" - STOP DOPALACZOM

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!