(kf)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Do końca października miał zakończyć się remont al. Konstytucji 3 Maja, ulic: Stromej, Wrocławskiej i Zacisze. Roboty potrwają dłużej.
  Alicja Makarska, szefowa wydziału inwestycji w magistracie chciała też, by firma Verdie sp. z o. o. zakończyła wreszcie prace na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Staszica - przypomnijmy że tutaj pierwszym terminem był 15 sierpnia.

  - Prace na ul. Stromej potrwają do 8 listopada. I nie z winy drogowców, ale z powodu zbyt późno zakończonego remontu kanalizacji - przekonuje A. Makarska. - Przedłużą się też roboty na al. Konstytucji 3 Maja i Wrocławskiej. I znów nie przez budowlańców, ale ze względu na zapadliska w jezdni. Tutaj przedłużyliśmy termin do 18 listopada.

  Jednak ul. Stromą już od soboty można jechać w obu kierunkach, a roboty skoncentrowano na poboczach. Na ul. Zacisze ruch dwukierunkowy przywrócono w niedzielę, ale i tu trwa budowa chodników.

  W niedzielę najgorzej było na al. Konstytucji 3 Maja. - Około godziny 14-tej musiałem zatrzymać auto na wysokości kina Wenus, aby pokonać kałużę, która zalegała na drodze - skarży się Rafał Demski. - Jak wiemy to był największy problem na tym odcinku alei i po remoncie znów się ujawnił.

  - W niedzielę nie tylko na alei Konstytucji stała woda - wyjaśnia A. Makarska. - Wszędzie tam, gdzie są jakieś niecki a w sąsiedztwie drogi rosną drzewa. Wszystko przez intensywne deszcze i liście, które pozatykały kratki ściekowe.

  - Miasto powinno mieć odpowiednie służby, które na wypadek ulewy usuwają liście z kratek ściekowych - uważa Piotr Rafa z firmy SAN-BUD. - W poniedziałek zaczęliśmy kłaść asfalt na Wrocławskiej i chcemy zakończyć roboty na jezdni do końca tego tygodnia. Wtedy też odblokujemy skrzyżowanie z aleją Konstytucji 3 Maja. Na dzisiaj zaś drogowcy zapowiedzieli zakończenie prac na skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"