Tragiczny wypadek na "trasie śmierci". Zginął kierowca...

Tragiczny wypadek na "trasie śmierci". Zginął kierowca osobówki

(jac), (pij)

Gazeta Lubuska

Aktualizacja:

Gazeta Lubuska

Tragiczny wypadek na "trasie śmierci". Zginął kierowca osobówki

Na 53 km drogi nr 27 doszło do śmiertelnego wypadku. ©Piotr Jędzura

W czwartek, 3 kwietnia, wieczorem na drodze nr 27, tzw. "trasie śmierci" - na wysokości miejscowości Piaski - doszło do zderzenia mazdy z pojazdem pomocy drogowej. Zginęła kobieta kierująca autem osobowym.
Tragiczny wypadek na "trasie śmierci". Zginął kierowca osobówki

Na 53 km drogi nr 27 doszło do śmiertelnego wypadku. ©Piotr Jędzura

7 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Lubuskiej

Wypadek na "trasie śmierci". Zginęła kierująca mazdą

Wypadek na "trasie śmierci". Zginęła kierująca mazdą

Link do głównego zdjęcia

©Piotr Jędzura
Trasa śmierci o godz. 19.30 zablokowana. Ciężarówki i auta osobowe stoją przed zakrętami na wysokości miejscowości Piaski. Przejazdu pilnuje policja i straż pożarna. Na jezdni widać namalowane kredą znaki, przy nich duże czarne liczby na białym tle.
Pomagają policji oznaczyć ślady niezbędne do dokumentacji z miejsca wypadku.

Idziemy dalej. Po chwili dostrzegamy lawetę pomocy drogowej. Ratownicy informują, że pod nią leży zmiażdżona mazda 323. Przekrzykują agregaty zapewniające oświetlenie miejsca tragedii. Pod lawetą faktycznie jest jakieś auto, dosłownie zmielone.

Pierwsi na miejsce tragedii dojechali policjanci z zielonogórskiej drogówki. Kobieta kierująca mazdą już nie żyła. Zginęła w chwili zderzenia z lawetą pomocy drogowej. Z auta służby ratownicze wyciągnęły kilkuletnie dziecko. Ranne trafiło do szpitala w Zielonej Górze. Nie ma informacji o obrażeniach jakich doznało.

Co się stało? - Dochodzenie wyjaśni przyczynę oraz przebieg wypadku - informuje podinsp. Jarosław Tchorowski, naczelnik zielonogórskiej drogówki, który przyjechał na miejsce tragicznego zdarzenia. Z pierwszych informacji wynika, że laweta jechała w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego a mazda - w kierunku Zielonej Góry. Na zakręcie w lawecie prawdopodobnie pękła opona. Świadkowie zdarzenia mówili, że kierowca próbował opanować kierownicę. Niestety nie dał rady. Na zakręcie zjechał w lewą stronę i tam dosłownie skosił jadącą z naprzeciwka mazdę. Laweta zepchnęła osobówkę z drogi i wpadła z nią do rowu miażdżąc auto. Mazda uderzyła dodatkowo w drzewo.

Zobacz też: Groźne wypadki na drodze śmierci. Kraksy dzieliło zaledwie 400 m (zdjęcia)


Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Komentarze

Wszystkie komentarze (8) forum.gazetalubuska.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nasze akcje

Wideo