Młodzież z trzech zielonogórskich szkół ułożyła łańcuch...

  Młodzież z trzech zielonogórskich szkół ułożyła łańcuch złotówek, by pomóc swej chorej sąsiadce [WIDEO]

  Natalia Dyjas

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Uczniowie i nauczyciele trzech szkół, mieszczących się przy ul. Botanicznej postanowili stworzyć... łańcuch ze złotówek. By w ten nietypowy sposób wesprzeć leczenie chorej na nowotwór pani Ilony.
  Ilona Skóra jest mamą dwóch wspaniałych córeczek. Gdy starsza z nich miała niecałe dwa lata, pani Ilona dowiedziała się, że choruje na złośliwego raka. Nie poddała się i rozpoczęła walkę. Po wielu miesiącach leczenia choroba została pokonana. Pani Ilona urodziła drugą córkę. Wszystko miało być już w porządku... Jednak okazało się, że rak wrócił. A leczenie jest bardzo kosztowne. Jednak w potrzebie nie zostawili ani uczniowie, ani nauczyciele z trzech szkół z ul. Botanicznej: Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego oraz Zespołu Szkół Zawodowych PBO.

  - Akcja odbywa się pod hasłem: „Taśma złotówek” - mówi Istiena Boguszewicz-Gnatowicz, nauczycielka języka angielskiego z ZSiPKZ. - Jest to akcja, zorganizowana przez wszystkie trzy klubu wolontariackie szkół, mieszczących się przy ul. Botanicznej. Chcemy pomóc chorej pani Ilonce. A skoro pani Ilonka jest naszą sąsiadką, bo mieszka przy ul. Botanicznej, to nie da rady jej nie pomóc! Chcemy pokazać, że wszystkie trzy szkoły z tej ulicy nie tylko ze sobą rywalizują, ale i bardzo się lubią, potrafią ze sobą współpracować. Na znak, łączymy się łańcuchami złotówek.

  Najpierw uczniowie zbierali monety na taśmie, a teraz ułożyli z nich łańcuch na wiele metrów. I choć liczenie dopiero przed nimi, to już dziś można mówić o wielkim sukcesie. A setki złotych zostaną wpłacone na subkonto pani Ilony, która jest podopieczną fundacji “Warto jest pomagać”.

  - Cieszę się, że ponad podziałami, szkoły, które są koło siebie, wyszły ze wspaniałą inicjatywą włączenia się w akcję charytatywną - mówi Grzegorz Hryniewicz, prezes fundacji „Warto jest pomagać”. - Trzeba zrobić wszystko, żeby pomóc! Niejednokrotnie powtarzałem, że Zielona Góra jest miastem pomagaczy. I dzisiaj mamy tego przykład. Ogromna energia właśnie trafia do pani Ilony.

  Czy młodzież chętnie angażuje się w takie akcje? O to spytaliśmy samych uczniów trzech sąsiedzkich szkół.

  - Kiedyś miałem kontakt z osobami chorymi - mówi Damian Graliński. - I wiem, jak bardzo liczy się każda złotówka na pomoc w ich leczeniu. Sama satysfakcja, że można uratować komuś życie, zwykłą, szkolną akcją daje niesamowite odczucia.

  Zobacz też: Małe mądrale - odc.1 SMOG


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Znasz świetnego sołtysa lub rolnika? [NOMINUJ]

  Znasz świetnego sołtysa lub rolnika? [NOMINUJ]

  Przedszkole na medal! [ZGŁOSZENIA]

  Przedszkole na medal! [ZGŁOSZENIA]

  Filmowa wiosna w prezencie od Orange

  Filmowa wiosna w prezencie od Orange

  Od 17.04 fiskus już nie rozliczy PIT za ciebie. Jak teraz złożyć zeznanie roczne?

  Od 17.04 fiskus już nie rozliczy PIT za ciebie. Jak teraz złożyć zeznanie roczne?