Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowe warsztaty naukowe w Zielonej Górze

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
Dr hab. Eunika Baron-Polańczyk, dr Aneta Klementowska i dr hab. Bogusław Pietrulewicz z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Dr hab. Eunika Baron-Polańczyk, dr Aneta Klementowska i dr hab. Bogusław Pietrulewicz z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mat. organizatorów

Warsztaty odbędą się 1 i 2 września. W pierwszym dniu prelegenci zaprezentują swoje zainteresowania naukowe i rezultaty przeprowadzonych badań. Drugi dzień przeznaczony jest na uzgodnienie form przyszłej współpracy i źródeł jej finansowania. Zagraniczni goście będą mieli również okazję zwiedzić Zieloną Górę i jej najbliższe okolice, oraz w przededniu Winobrania, odwiedzić lokalną winnicę.

Wrześniowe spotkanie organizowane jest w ramach międzynarodowego projektu o angielskiej nazwie ICTinED (ICT in Educational Design – Processes, Materials, Resources).

Tegoroczna edycja projektu „ICTinED – Visegrad Edition”, jest możliwa dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Radę Ambasadorów Grupy Wyszehradzkiej w ramach Programu Małych Grantów Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

- Projekt obejmuje 7 krajów: Polskę, Czechy, Słowację, Rosję, Ukrainę, Niemcy i Norwegię, i jest platformą współpracy ok. 70 osób z 26 ośrodków akademickich i badawczych. Rezultatem tej współpracy są cykliczne publikacje dotyczące projektowania procesu dydaktyczno-wychowawczego, multimedialnych materiałów dydaktycznych oraz infrastruktury teleinformatycznej – wyjaśnia koordynator projektu dr hab. Eunika Baron-Polańczyk, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Beneficjentem grantu i organizatorem warsztatów jest Polskie Towarzystwo Profesjologiczne , powołane 9 lat temu z inicjatywy dr hab. Bogusława Pietrulewicza, profesora UZ i prezesa zarządu Towarzystwa.

Głównym celem Towarzystwa jest rozwijanie i popularyzacja profesjologii, czyli nauki o zawodowym rozwoju człowieka. Oprócz prowadzenia badań naukowych, Towarzystwo wydaje wysoko oceniany periodyk "Problemy Profesjologii", podejmuje działania promujące rozwój ogólny i zawodowy, prowadzi doradztwo naukowo-badawcze w zakresie edukacji, środowiska pracy, zarządzania i ergonomii. Współpracuje również z Wojewódzkim Urzędem Pracy w ramach Lubuskiego Paktu na Rzecz Zatrudnienia. Towarzystwo jest również współorganizatorem międzynarodowych kongresów PROFERG (Profesjologia i ergonomia w kontekście nauk o pracy), najbliższy kongres odbędzie się w dniach 19-20 czerwca 2017.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska