Jacek katował i gwałcił, aż brutalnie zabił żonę [RELACJA Z...

  Jacek katował i gwałcił, aż brutalnie zabił żonę [RELACJA Z PROCESU, ZDJĘCIA]

  (pij)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zanim wyszedł z niego kat był szarmancki, uprzejmy. Kupował prezenty. Zabiegał o względy Eli. Po ślubie wszystko się odwróciło
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Jędzura

  - Jacek katował Elę, gwałcił, szarpał za włosy, znęcał się nad nią, do tego stopnia, że dodawała mu tabletki nasenne do kawy, żeby spał, bo wtedy był spokój – opowiadała znajoma ofiary podczas rozprawy dotyczącej brutalnego mordu w Płotach.
  Przed sądem w Zielonej Górze w czwartek 10 marca odbył się kolejny dzień procesu ws. morderstwa, do którego doszło 25 maja ub.r. w Płotach koło Zielonej Góry. Jacek L. zadał swojej żonie około 30 ciosów nożem. Działo się to na oczach syna. Dźgał nożem w pijackim szale. Poderżnął żonie gardło tak mocno, że niemal odciął głowę. Zostawił martwą, siedzącą opartą o schody, a sam poszedł zmyć krew z rąk przy ogrodowym basenie.


  Jacek L. siedział w ławie oskarżonych zielonogórskiego sądu. Dla bezpieczeństwa policjanci nie ściągnęli mu kajdanek z rąk ani nóg. Dwaj siedzieli obok niego, trzeci z tyłu. Na twarzy Jacka nie widać było skruchy, zmartwienia, smutku. Była zimna, pozbawiona emocji. Oskarżony o zabójstwo ze szczególny okrucieństwem patrzył to w sufit, to w podłogę. Zachowywał się tak, jakby nie zdawał sobie sprawy z tego, co zrobił. Spokojnie słuchał zeznań świadków, których przecież doskonale zna. Mijał ich codziennie na ulicy. Witał z ogrodu. Mówił dzień dobry. Pił piwo pod sklepem. Jacek nie miał do nich pytań.

  Podczas czwartkowej rozprawy piekło, w jakim żyła Ela i jej syn Dawid opisała bliska przyjaciółka. Znały się 18 lat. – Bardzo często rozczesywałam jej poszarpane włosy, za które ciągnął wcześniej Jacek. Tak bolało, że nie mogłam dotknąć jej głowy – opowiadała przed sądem.

  Zanim wyszedł z niego kat był szarmancki, uprzejmy. Kupował prezenty. Zabiegał o względy Eli. Po ślubie wszystko się odwróciło. Z miłego faceta wyszedł szatan. Już nie było zabiegania o względy, ale tłamszenie, uzależnianie od siebie i pełna kontrola nad Elą. Dała się zastraszyć. Jacek „dzielił i rządził”. Był panem, nie mężem. – Nigdy nigdzie nie wyjeżdżali na wakacje. Kiedyś byli już spakowani na wyjazd w góry, ale Jacek miał focha i nie wyjechali – opowiadała znajoma Eli.

  Mąż był bardzo agresywny i tak mówią o nim ludzie ze wsi. Lubił się bić. Pewnego razu pojechał z Ela odwiedzić Dawid na obozie żeglarskim w Niesulicach. Jedli rybę w smażalni, a z tyłu mężczyźni przeklinali. Jacek kazał Eli wyjść z lokalu i odpalić silnik auta. Sam wstał i uderzył z główki jednego z mężczyzn. Powód? Nie powinni przeklinać. Innym razem wrócił pocięty do domu z imprezy w Płotach. – Szył go weterynarz – mówiła znajoma.

  Jacek bił Elę. – Miała siniaki na rękach, ale sama nie chciała o tym mówić – wspomina znajoma. Bił, awanturował się i niszczył sprzęt domowy. Jednego razu siekierą roztrzaskał lodówkę. Kupił jednak nową i sprawy nie było. Zdarzyło się, że chciał przejechać Elę autem. – Ona była maltretowana psychicznie i fizycznie – opowiadała świadek. O skali przemocy może świadczyć fakt, że dosypywała Jackowi tabletki nasenne do kawy. – Jak spał, to było trochę spokoju – mówi znajoma zamordowanej kobiety. Kiedy Jacek po pijaku robił awantury, Ela czekała aż zaśnie. Kiedy było bardzo źle, ratowała się ucieczką z domu z synem i psem. Bała się, że mąż zabije psa.

  Jacek był zazdrosny o Elę. Zabrał jej samochód. Nie mogła się z nikim spotykać ani odwiedzać znajomych. Nie mogła się nawet uśmiechać do klienta w swoim zakładzie fryzjerskim. Co gorsza, Ela była gwałcona przez Jacka. Zeznania były tak trudne dla znajomej, że sąd ogłosił przerwę, aby świadek doszedł do siebie.

  W końcu Ela poszła złożyć zeznania. To było po tym jak w 2014 r. interweniowała policja. W tym dniu uniknęła ciężkiego pobicia. Jacek chciał ją uderzyć kołkiem. Uciekła z synem z domu. Przyjechała policja z Zielonej Góry, ale Jacek zamknął się w domu. Został wkrótce zatrzymany. Trafił do aresztu. – Najbardziej bał się więzienia – przyznała znajoma Eli. Siedział trzy miesiące. W tym czasie Ela odżyła, ale bała się jego powrotu. Kiedy wyszedł zza krat było jeszcze gorzej. Odciął kobietę od wszystkich znajomych. Z nikim nie mogła się kontaktować. – Widywałyśmy się przelotem w markecie. Powiedziała tylko, że ma Sajgon – wspomina znajoma Eli.

  Potem Ela wycofała przed sądem swoje zeznania. Powiedziała, że to ona prowokowała Jacka do takich zachować. Całą winę wzięła na siebie i Jacek uniknął tego, czego tak panicznie się bał, więzienia. W domu było wtedy już bardzo źle. Znajoma mówiła, że Ela była jeszcze bardziej maltretowana niż przed pobytem Jacka w celi, który poszedł na terapie alkoholową. Ta jednak nic nie dała. W końcu doszło do tragedii.

  Do brutalnego zabójstwa doszło 25 maja ub.r. w Płotach koło Zielonej Góry. Policję wezwał 17-letni syn ofiary, który uciekł z mieszkania widząc jak ojciec brutalnie morduje jego matkę, a swoją żonę. Prawdopodobnie ucieczka uratowała chłopcu życie. Kiedy wezwani policjanci weszli do domu, morderca siedział na łóżku, a jego żona leżała na podłodze obok niego w kałuży krwi. Morderca zadał swojej żonie około 30 ciosów nożem. Cięcie w szyję było tak silne, że niemal odcięło głowy. Jacek L. był pijany. Brutalnemu mordercy grozi dożywocie za kratami. On sam nie przyznaje się. Mówi, że „nie ma z tym zdarzeniem nic wspólnego”.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  Seniorzy ze sportowym zacięciem [PLEBISCYT]

  Seniorzy ze sportowym zacięciem [PLEBISCYT]

  Twój trener lub instruktor FIT NA TOPIE! [ZAGŁOSUJ]

  Twój trener lub instruktor FIT NA TOPIE! [ZAGŁOSUJ]

  Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

  Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

  Oto MISS EURO 2016? Zobacz zdjęcia kibiców z meczu Polska - Ukraina [MEGAGALERIA]

  Oto MISS EURO 2016? Zobacz zdjęcia kibiców z meczu Polska - Ukraina [MEGAGALERIA]