Gazeta Lubuska

Tytoń i papierosy warte ponad 400 tys. zł. wpadły w ręce policji [ZDJĘCIA]

Policjanci z żarskiej komendy przechwycili blisko pół tony nielegalnej krajanki tytoniu oraz ponad 31 tysięcy paczek papierosów akcyzy. Kontrabandę posiadał

Materiały policji

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/7] Następne

Tytoń i papierosy warte ponad 400 tys. zł. wpadły w ręce policji

Policjanci z żarskiej komendy przechwycili blisko pół tony nielegalnej krajanki tytoniu oraz ponad 31 tysięcy paczek papierosów akcyzy. Kontrabandę posiadał 35-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Mężczyzna został już przesłuchany i będzie odpowiadał przed sądem. Wartość zabezpieczonej kontrabandy to ponad 400 tysięcy złotych.

W czwartek, 5 października, policjanci kryminalni z Żar wkroczyli na jedną z posesji w przygranicznej Łęknicy. W pomieszczeniach piwnicznych, garażu oraz przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego znaleźli blisko pół tony krajanki tytoniu oraz ponad 31 tys. paczek papierosów bez akcyzy.

Kolejna partia trefnego towaru została zabezpieczona i nie trafi już na rynek. Nielegalne wyroby tytoniowe posiadał 35-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Mężczyzna został przesłuchany i będzie odpowiadał za przestępstwo skarbowe. Wartość celna kontrabandy to ponad 400 tys. złotych. Za przestępstwo skarbowe grozi wysoka kara grzywny.

Przeczytaj również: Papierosy ukryte w samochodzie dostawczym [ZDJĘCIA]

Zobacz też: Nielegalne papierosy i maszyny to ich wytwarzania w rękach straży granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej


Polecamy