Szukają narkotyków

  Szukają narkotyków

  (th, tod)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W najbliższy weekend żarska drogówka, wspólnie ze strażą graniczną i pracownikami urzędu celnego, przeprowadzi akcję, która będzie skierowana przeciwko siadającym za kółkiem po narkotykach.
  Policjanci otrzymali narkotesty, warte 8000 zł od miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. - Są to bardzo dokładne urządzenia, które wykrywają i identyfikują narkotyki, nawet w ilościach śladowych - tłumaczy oficer prasowy żarskiej policji Kamila Zgolak - Suszka.

  Przekazane testy są w stanie rozpoznać większość spotykanych na rynku narkotyków. Od marihuany, amfetaminy, kokainy, przez morfinę, opiaty, konopie, po narkotyki syntetyczne. - Użycie narkotestu jest bardzo proste i pozwala na wykrycie narkotyku w ślinie, moczu, pocie, a także w płynie np. w napojach alkoholowych - wylicza żarska policjantka. - Będą wykorzystywane między innymi do badania kierowców, co do których istnieje przypuszczenie, że kierują pojazdami w stanie odurzenia - wyjaśnia K. Zgolak- Suszka.

  I właśnie pierwsza akcja przeciwko takim kierowcom już w sobotę i niedzielę na żarskich drogach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Kup podręczniki do języków obcych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!

  Kup podręczniki do języków obcych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!