Gazeta Lubuska

Uciekał kradzionym volkswagenem. Gonili go policjanci z Niemiec i Polski [WIDEO, ZDJĘCIA]

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej biorąc udział w pościgu transgranicznym zatrzymali uciekającego kierowcę, który jadąc skradzionym w Niemczech

materiały policji

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

Uciekał kradzionym volkswagenem. Gonili go policjanci z Niemiec i Polski [WIDEO, ZDJĘCIA]

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej biorąc udział w pościgu transgranicznym zatrzymali uciekającego kierowcę, który jadąc skradzionym w Niemczech samochodem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg prowadzony był drogą krajową nr 18 przez granicę w Olszynie. Uciekającego kierowcę zatrzymano, odzyskano też skradzione auto.

13 września dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał informację o trwającym z kierunku Niemiec pościgu transgranicznym za samochodem m-ki Volkswagen T5, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej niemieckim policjantom.

Za uciekającym busem pościg drogą krajową nr 18 prowadziły dwa niemieckie radiowozy, a po przekroczeniu granicy w Olszynie do pościgu włączyli się funkcjonariusze Straży Granicznej. Dyżurny żagańskiej jednostki skierował w rejon drogi krajowej nr 18 policjantów z Komisariatu Policji w Iłowej.

Kierujący skradzionym busem na drodze krajowej nr 18 chcąc uniknąć zatrzymania najpierw uderzył w jadący samochód marki BMW, a następnie na węźle Iłowa doprowadził do kolizji z niemieckim radiowozem, który próbował zablokować mu przejazd. Wówczas samochód skręcił w drogę wojewódzką nr 296 jadąc w kierunku Żagania.

Pościg za skradzionym autem kontynuowali policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej. W pewnym momencie uciekający bus skręcił w leśną drogę, a po przejechaniu kilkuset metrów kierowca porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Policjanci z Iłowej w krótkim pościgu pieszym zatrzymali uciekającego kierowcę i zabezpieczyli skradziony samochód. Okazało się, że w zabezpieczonym busie były myjki ciśnieniowe i inny sprzęt do sprzątania, należący do niemieckiej firmy. Wartość odzyskanego auta to około 40 tys. złotych.

Zatrzymany mężczyzna to 63-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego. Podejrzewany o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kradzież Volkswagena T5 został już przesłuchany przez policjantów z Iłowej, a następnie doprowadzony do izby zatrzymań w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu. 14 września zostanie złożony wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Przeczytaj też: Nocny pościg policji. Kierowca bmw staranował radiowóz

Polecamy