17-latek z nożem w ręku napadał na sklepy w Żaganiu

17-latek z nożem w ręku napadał na sklepy w Żaganiu

(pij)

Gazeta Lubuska

Gazeta Lubuska

17-latek z nożem w ręku napadał na sklepy w Żaganiu

Młody mężczyzna napadał na sklepy w Żaganiu. ©Archiwum Policji

W piątek wieczorem żagańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który z nożem w ręku napadł na kilka sklepów. Bandyta miał przy sobie zrabowana gotówkę.
17-latek z nożem w ręku napadał na sklepy w Żaganiu

Młody mężczyzna napadał na sklepy w Żaganiu. ©Archiwum Policji

W ciągu ostatnich kilku dni w Żaganiu doszło do czterech napadów na sklepy. - Sprawca przy użyciu noża zastraszał ekspedientkę i żądał wydania pieniędzy z utargu. W sumie łupem napastnika padło kilka tysięcy złotych - informuje podkom. Marcin Maludy z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Sprawa była bardzo trudna, bo napastnik działał pod wieczór. Na cele ataku wybierał małe sklepiki i miejsca o niewielkim ruchu.
Napady były szybkie, dlatego ekspedientkom trudno było podać rysopis napastnika. - Przestępcy sprzyjała mroźna pogoda. Opatulony w kurtkę, szalik i czapkę niczym się nie wyróżniał - mówi podkom. Maludy.

Ze względu na bardzo duże zagrożenie kolejnymi napadami policjanci z Żagania, przy wsparciu funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. prowadzili szeroko zakrojone, intensywne działania operacyjne.

W piątek 14 grudnia wieczorem policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o rozboje. Sprawca został zatrzymany przy ul. Przyjaciół Żołnierza, bezpośrednio po dokonaniu kolejnego, piątego napadu na sklep. Wpadł na gorącym uczynku, kiedy wybiegł ze sklepu z nożem w ręku i plikiem zrabowanych pieniędzy. Napastnik został obezwładniony i dowiedziony do żagańskiej komendy.

- Zatrzymany to młody mężczyzna, który zaledwie dwa miesiące temu ukończył 17 lat, nie był wcześniej karany, jest mieszkańcem Żagania i jeszcze się uczy - mówi podkom. Maludy. W sobotę od rana policjanci przesłuchiwali zatrzymanego 17-latka. Po zebraniu wszystkich dowodów przestępstwa materiały wraz z wnioskiem o areszt 17-latka trafią do żagańskiej prokuratury.

Burmistrz Żagania Sławomir Kowal zapowiedział, że policjantom, którzy uczestniczyli w śledztwie w sprawie zatrzymania bandyty zostaną ufundowane nagrody.


Nieruchomości z Twojego regionu

Komentarze

Wszystkie komentarze (20) forum.gazetalubuska.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nasze akcje

Wideo