PIOTR DROZDOWSKI 0 68 347 40 72 drozd72@interia.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Dziś uroczyste otwarcie środowiskowego centrum rehabilitacji. Obiekt, łącznie z niedużym basenem, powstał w kilka miesięcy.
  Mirosław Wojciechowski zawiesił wczoraj w nowym budynku pamiątkową tablicę, dziś przecięcie wstęgi

  Mirosław Wojciechowski zawiesił wczoraj w nowym budynku pamiątkową tablicę, dziś przecięcie wstęgi ©fot. Piotr Drozdowski

  Na przełomie lutego i marca na boisku Zespołu Szkół Specjalnych pojawił się ciężki sprzęt. Rozpoczęto prace ziemne i wylewanie fundamentów. Minęło kilka miesięcy i przy ul. Rzecznej stoi pachnący nowością dwukondygnacyjny budynek, który łączy się ze szkołą. To właśnie środowiskowe centrum rehabilitacji, którym będzie zarządzał ZSSp.

  Wczoraj, dzień przed otwarciem budynku, w sekretariacie dyrekcji było małe zamieszanie. Dyrektor Henryk Kaźmierczak z pracownikami dopinał harmonogram dzisiejszej uroczystości, zamawiał kwiaty, dopieszczał tekst, który mają przeczytać uczniowie w trakcie otwarcia.

  - Centrum rozwiąże nasze problemy lokalowe, poprawią się warunki nauczania i prowadzenia zajęć - podkreśla H. Kaźmierczak.

  W obiekcie jest m.in. sala rehabilitacji ruchowej o wymiarach 12 x 14 m, gabinety terapii zajęciowej, gabinet muzykoterapii, terapii logopedycznej, psychologicznej oraz pedagogicznej. Jest też basen rehabilitacyjny o wymiarach niecki 4,5 x 6 m, wyposażony w urządzenia do hydromasażu. Budowa tego wszystkiego kosztowała niemal 3,5 mln zł. 700 tys. dała spółka Inter Groclin Auto, 1,4 mln - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a resztę dołożył powiat.

  - Centrum powstało z myślą o niepełnosprawnych dzieciach i dorosłych - podkreśla starosta Ryszard Kurp, zadowolony, że wspólnymi siłami kilku instytucji udało się tak szybko wszystko wybudować. Do centrum przeniosą się uczniowie ZSSp. A jak dorośli skorzystają z obiektu? No cóż, w starym budynku prowadzone są zabiegi fizjoterapii, także te finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. - Może to zabrzmi mało skromnie, ale mamy chyba ofertę bogatszą niż szpital, wykonujemy krioterapię i laseroterapię - wylicza rehabilitant Paweł Gmerek. Po przeprowadzce do centrum uczniów ZSSp. zaplanowana jest gruntowna modernizacja istniejących gabinetów fizjoterapii. Poza tym dorośli będą mogli oczywiście korzystać z zajęć rehabilitacyjnych na nowym basenie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"