Gazeta Lubuska

Drugie Święto Jabłka w Kożuchowie [ZDJĘCIA]

Dwa dni trwa kożuchowskie „Święto Jabłka”. Druga edycja imprezy, która swoją premierę miała w roku ubiegłym, tym razem połączona została z Jarmarkiem

Rafał Makuch

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/54] Następne

Drugie Święto Jabłka w Kożuchowie [ZDJĘCIA]

Dwa dni trwa kożuchowskie „Święto Jabłka”. Druga edycja imprezy, która swoją premierę miała w roku ubiegłym, tym razem połączona została z Jarmarkiem Kożuchowskim, w ramach którego kożuchowianie poznają historię rzemieślniczą.

Na miejskim rynku nie mogło zatem zabraknąć kowala, który wielkim miechem doprowadzał powietrze do umieszczonego w improwizowanej kuźni ogniska, wykuwał przedmioty z żelaza, a przy okazji opowiadał o historii związanej z zamierzchłymi czasami. Była również okazja do obejrzenia inscenizacji rycerskich walk oraz spróbowania wyrobów kuchni rycerskiej.

Na Święcie Jabłka nie obeszło się również bez najpopularniejszego polskiego owocu, który w ekspresowym tempie znikał ze skrzynek ulokowanych w centrum miasta. Oblężenie przeżywało stanowisko Sadu Solniki, na którym to była okazja zakupić produkty ze znanego w regionie gospodarstwa sadowniczego zajmującego się przetwórstwem owoców.

Na scenie natomiast swoje umiejętności wokalne i taneczne prezentowały przedszkolaki oraz uczniowie z miejscowych placówek oświatowych.

Przeczytaj również: Średniowiecze odrodziło się w Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA, WIDEO]

Polecamy