Radni podzielili miejskie pieniądze

  Radni podzielili miejskie pieniądze

  Katarzyna Kozłowska

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Za budżetem głosowało 18 radnych, trzech wstrzymało się.

  Za budżetem głosowało 18 radnych, trzech wstrzymało się. ©fot. Katarzyna Kozłowska

  - To budżet najlepszy z możliwych - przekonywał w swym wystąpieniu prezydent miasta Wadim Tyszkiewicz. Zgodziło się z nim 18. radnych.
  Za budżetem głosowało 18 radnych, trzech wstrzymało się.

  Za budżetem głosowało 18 radnych, trzech wstrzymało się. ©fot. Katarzyna Kozłowska

  Na jednej z najważniejszych sesji obecni byli wszyscy radni. Budżetu nie przyjęli jednak jednogłośnie. 18 radnych było za uchwałą, troje z nich: Henryk Radecki, Adam Kałuski i Andrzej Cieślak wstrzymało się od głosu. Dochody gminy Nowa Sól na 2007 r. wyniosą 87,885.426 mln zł., wydatki to suma rzędu 88,457 423 mln zł. W takiej sytuacji deficyt budżetowy utrzyma się na poziomie 571,997 tys. zł.

  - To kolejny budżet utrzymujący bardzo wysoki poziom prorozwojowych inwestycji w mieście.
  Pozwala to z roku na rok poprawić stan gospodarki Nowej Soli - powiedział podczas piątkowej sesji rady miejskiej prezydent Wadim Tyszkiewicz. Dodał także, że zdecydowana większość inwestycji, to inwestycje w przyszłość miasta. Są wśród nich inwestycje kontynuowane z lat poprzednich, ale jest także wiele nowych.

  Do tych najważniejszych inwestycji prezydent zaliczył: dalsze uzbrajanie stref przemysłowych, dokończenie I etapu budowy portu rzecznego, i budowa jego II. Etapu, a także dokończenie budowy ściany przeciwpowodziowej. Do tego dochodzi przebudowa budynków przy ul. Bankowej na potrzeby Centralnej Biblioteki Publicznej i zadania w ramach Funduszu Spójności.

  W budżecie zaplanowane jest także przygotowanie do adaptacji dla mieszkańców kolejnych 12 mieszkań komunalnych. Zdaniem W. Tyszkiewicza realizacja przyszłorocznego budżetu pozwoli na kolejny milowy krok na drodze ku lepszej przyszłości miasta i na poprawę poziomu życia jego mieszkańców.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"