Kierowcy łamią zakaz i płacą mandaty

  Kierowcy łamią zakaz i płacą mandaty

  Krzysztof Koziołek

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - Pod naszymi blokami jest za mało miejsca dla samochodów. Potrzebujemy więcej stanowisk postojowych - mówi Waldemar Olek.
  - Wystarczy przestawić te słupy o 2-3 m i samochody będą mogły parkować na skos. Zamiast 10 aut zmieści się 30 - wylicza Waldemar Olek

  - Wystarczy przestawić te słupy o 2-3 m i samochody będą mogły parkować na skos. Zamiast 10 aut zmieści się 30 - wylicza Waldemar Olek ©fot.Krzysztof Koziołek

  Chodzi o dwa wieżowce przy ul. Kaszubskiej. - Jeszcze jakiś czas temu można było parkować na ulicy przed blokiem. Ale po interwencji straży pożarnej postawiono zakaz - opowiada mieszkaniec. Znak postawiono dla bezpieczeństwa lokatorów, żeby w razie pożaru samochód z drabiną przejechał przez wąską uliczkę. Ale konsekwencją jest mniejsza ilość miejsc parkingowych.

  Przestawić słupy

  Nasz rozmówca wpadł na pomysł, gdzie znaleźć dodatkowe miejsca. Na pobliskiej jednokierunkowej uliczce łączącej Kaszubską z Kościuszki. Dziś można tu postawić auto równolegle do ulicy. Miejsce wydzielają metalowe słupy wkopane w ziemię. - Gdyby je przestawić z 2-3 m dalej, auta mogłyby parkować po skosie. I zmieściłoby się ich dużo więcej - zauważa W. Olek.

  - W obu wieżowcach mieszka ze 200 rodzin. Przyjmując, że tylko połowa ma samochody, wychodzi 100 aut - wylicza rzeczniczka urzędu miejskiego Ewa Batko. Część parkuje na parkingu (22 miejsca), część w pobliskich garażach. Ale dla wszystkich miejsca nie wystarcza. - Ale taki problem jest też w innych miejscach w mieście - podkreśla rzeczniczka.

  Zdaniem prezesa spółdzielni mieszkaniowej Budowlani Zygmunta Bączkowskiego to nie spółdzielnia ma problem, tylko urząd pracy i przychodnia. Bo to petenci tych dwóch instytucji blokują miejsca mieszkańcom bloków. Prezes dodatkowych miejsc szukałby przy drodze dojazdowej do OHP, urzędu pracy i szkoły: na 20-metrowym pasie należącym do miasta. Tuż obok grunt ma też spółdzielnia - znajduje się na nim coś na kształt boiska - ale na pewno nie planuje robić na nim parkingu.

  Spytają wspólnotę

  Zostaje więc propozycja dotycząca postoju przy drodze dojazdowej.

  - Możemy zastanowić się nad takim rozwiązaniem. I spróbować wykorzystać ten teren na parking w porozumieniu ze starostwem - mówi E. Batko. Parking mógłby powstać najszybciej w przyszłym roku. Na razie magistrat zajmie się możliwością proponowaną przez W. Olka. Zakład Usług Mieszkaniowych spyta wspólnotę mieszkaniową, czy ta zgodzi się przesunięcie słupów i zrobienie parkingu dla większej ilości aut.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Kup podręczniki do języków obcych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!

  Kup podręczniki do języków obcych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!