Piszę, więc jestem

  Piszę, więc jestem

  KATARZYNA KOZŁOWSKA 0 68 387 52 87 kkozlowska@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - Teksty z reguły przygotowuję w szkole. To ciężka praca, ale bardzo ją lubię – mówi Jagoda

  - Teksty z reguły przygotowuję w szkole. To ciężka praca, ale bardzo ją lubię – mówi Jagoda ©fot. Katarzyna Kozłowska

  Gimnazjalny miesięcznik wydawany jest w Lubięcinie od roku. Nad formą i treścią pisma pracowało kiedyś kilka osób. Z dawnego składu została Jagoda Dudzińska, która sama redaguje gazetkę.
  - Teksty z reguły przygotowuję w szkole. To ciężka praca, ale bardzo ją lubię – mówi Jagoda

  - Teksty z reguły przygotowuję w szkole. To ciężka praca, ale bardzo ją lubię – mówi Jagoda ©fot. Katarzyna Kozłowska

  Kilkanaście stron dużego formatu. Zabawne teksty, grafika. Szkolne pisemka "Piszę, więc jestem" to dzieło jednej osoby, która oprócz planowania każdego numeru gazetki i pisania i ilustrowania, drukuje pismo i zajmuje się kolportażem.

  W tym roku szkolnym wyszedł na razie jeden numer miesięcznika. Jego hasło to "Między nami, duchami". - Tematem przewodnim jest Halloween. Chciałam w zabawny sposób przedstawić to święto.
  Jest nawet przepis na halloweenowe danie. Wykorzystałam do tego grafikę, którą znalazłam w internecie. Ale w gazetce zamieszczam także swoje rysunki - opowiada J. Dudzińska, uczennica II klasy gimnazjum.

  Poza tym w numerze znajduje się wiele ciekawych informacji o szkole, skład samorządu uczniowskiego, rubryka sportowa, a także opis subkultur. - W zeszłym roku miesięcznik wydawany był w trochę innym stylu. Niestety, redakcja się rozpadła. Postanowiłam sama prowadzić gazetkę. Uważam, że to dobra forma przekazywania uczniom i nauczycielom ciekawych nowinek - mówi Jagoda.

  W pracy nad miesięcznikiem młodą reporterkę wspiera polonistka Kamila Freitag. - Praktycznie udzielam jej tylko rad i pomagam w rozplanowaniu tekstów na stronie. Jestem koordynatorem i udostępniam swój gabinet. Niemalże wszystkie pomysły na teksty należą do Jagody. Ona sama wszystko przygotowuje od początku do końca - podkreśla nauczycielka.

  Fenomenem gazetki okazał się "kupon na czarną godzinę". To autorski pomysł Jagody. - Upoważnia on ucznia do jednorazowego nieprzygotowania się do zajęć, raz w miesiącu na jednej lekcji. Pomysł się spodobał i moim kolegom, i nauczycielom. Dlatego kupon znajdzie się także w kolejnym numerze - zapowiada Jagoda.

  Kolejny świąteczny numer już w grudniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"