Zabawy, wycieczki i warsztaty bębniarskie z biblioteką w...

  Zabawy, wycieczki i warsztaty bębniarskie z biblioteką w Międzyrzeczu

  Artur Szymczak

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W bibliotece w Międzyrzeczu dzieci miło i wesoło spędzają czas. Będą też wycieczki i zabawy plenerowe.

  W bibliotece w Międzyrzeczu dzieci miło i wesoło spędzają czas. Będą też wycieczki i zabawy plenerowe. ©Artur Szymczak

  Biblioteka w Międzyrzeczu przygotowała szereg atrakcji na tegoroczne wakacje.
  W bibliotece w Międzyrzeczu dzieci miło i wesoło spędzają czas. Będą też wycieczki i zabawy plenerowe.

  W bibliotece w Międzyrzeczu dzieci miło i wesoło spędzają czas. Będą też wycieczki i zabawy plenerowe. ©Artur Szymczak

  wspólne zabawy w bibliotece, ale też wyjazdy plenerowe. - Kto nie chce brać udziału w zajęciach plastycznych to mamy pianki rehabilitacyjne, mamy domek magiczny gdzie dzieci sobie siadają i czytają książeczki. Imprezy wyjazdowe przeznaczone są dla dzieci nieco starszych i bardziej samodzielnych - mówi Krystyna Pawłowska kierownik biblioteki w Międzyrzeczu.

  Przeważnie oferta biblioteki kierowana jest dla czytelników biblioteki, ale nie jest to warunek bezwzględny.
  W zabawach i zajęciach w bibliotece mogą uczestniczyć też dla dzieci, które na przykład przyjechały na wakacje do dziadków. Zajęcia, które się odbywają w gmachu biblioteki odbywają się na miejscu i mogą przychodzić młodsze dzieci, oczywiście możliwy jest udział rodziców lub starszego rodzeństwa. - Jest też kącik malucha z Bolkiem i Lolkiem. Staram się tak przygotowywać zajęcia, żeby dzieci mogły się wykazać jakąś własną inwencją twórczą - dodaje Krystyna Pawłowska. Ponadto uczestnicy zajęć mają przygotowane zagadki literackie, są też prezentacje multimedialne połączone z rozwiązywaniem zagadek.

  Zajęcia stacjonarne to nie koniec atrakcji jakie zapewnia biblioteka. - Teraz organizujemy rajd pieszy do Bobowicka do stadniny koni. Tam pod okiem zaprzyjaźnionego instruktora dzieci będą mogły odbywać przejażdżkę i karmić konie. Zawsze taki wyjazd kończy się ogniskiem - mówi kierowniczka biblioteki. Dzieci, które są bardziej samodzielne pójdą na tą wycieczkę z organizatorem na pieszo. Natomiast pozostałe dojadą na miejsce z rodzicami. Będzie też wycieczka do Dzikiej Ochli, do parku rozrywki oraz do rezerwatu Ujście Warty. Koszt wyjazdu do Bobowicka to kwota 5 zł., a pozostałe wycieczki kosztują 35 zł. za osobę.

  Kolejną atrakcją biblioteki to warsztaty bębniarskie, które odbędą się 30 lipca. - Specjalnie na te warsztaty przyjedzie Krzysztof Radek ze Szczecina i będzie miał ponad 30 bębnów. To jest takie spotkanie od najmłodszego do największego, czyli spotkania rodzinne - mówi K. Pawłowska. Jeżeli pogoda dopisze to warsztaty odbędą się na tarasie biblioteki, a jeśli aura nie będzie sprzyjać to wewnątrz biblioteki. - Warsztaty bębniarskie to bardzo fajne wydarzenie gdyż każde dziecko potrafi wystukać jakieś rytmy - podkreśla Krystyna Pawłowska.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Pokażcie klasę 0-3 [Ranking]

   Pokażcie klasę 0-3 [Ranking]

   Pokażcie klasę 4-7 [Ranking]

   Pokażcie klasę 4-7 [Ranking]

   Rada rodziców na medal [ZAGŁOSUJ]

   Rada rodziców na medal [ZAGŁOSUJ]