Rewolucji nie będzie

  Leszek Kalinowski

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - W domu dziecka w Gubinie stworzonych zostanie 12 miejsc pracy - zapowiada starosta Jacek Hoffmann

  - W domu dziecka w Gubinie stworzonych zostanie 12 miejsc pracy - zapowiada starosta Jacek Hoffmann ©fot. Paweł Janczarek

  Ocieplenie budynków oświatowych, rozbudowa szkolnej bazy, remonty dróg i ulic - to najważniejsze zadania, jakie stawia przed sobą starosta Jacek Hoffmann.
  - W domu dziecka w Gubinie stworzonych zostanie 12 miejsc pracy - zapowiada starosta Jacek Hoffmann

  - W domu dziecka w Gubinie stworzonych zostanie 12 miejsc pracy - zapowiada starosta Jacek Hoffmann ©fot. Paweł Janczarek

  Nowy starosta krośnieński nie zapowiada rewolucyjnych zmian, choć drobne organizacyjne w samym starostwie są konieczne. Zostaną wprowadzone, jeśli na zmianę regulaminu organizacyjnego zgodzi się rada powiatu.

  J. Hoffmann uważa, że rozpoczęte inwestycje były słuszne, trzeba je więc jak najszybciej zakończyć. Sam nie potrzebuje czasu, by poznać pracę w starostwie. Jest w nim zatrudniony od 1999 r. Od tego czasu był skarbnikiem powiatu. To on odpowiada za przygotowanie - wraz z poprzednim zarządem - budżetu na 2007 rok.

  Przeprowadzka nad Nysę

  Teraz trzeba się skupić na przebudowie internatu Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Gubinie. Jeszcze w tym miesiącu oddana do użytku zostanie góra budynku, gdzie znajdzie się pierwszy w powiecie dom dziecka dla 30 osób. Jednak dzieci pojawią się w nim dopiero po feriach zimowych.

  W tej chwili są przygotowywane do przeprowadzki. W dalszej kolejności do obiektu przy Nysie przeniesie się delegatura starostwa i powiatowego urzędu pracy. Na koniec wyremontowany zostanie sam internat.

  Trwa też przystosowanie budynku pokoszarowego w Krośnie na Powiatowe Centrum Administracji, w którym oprócz starostwa będzie m.in. PUP, poradnia psychologiczno-pedagogiczna, ośrodek dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego… Prace mają się zakończyć w przyszłym roku. Podobnie jak Regionalna Platforma Cyfrowa, dzięki której możliwy będzie internetowy obieg dokumentów. Na przyszły rok zaplanowano także wykonanie odcinka drogi Gubin - Żytowań.

  Najważniejsze zdrowie

  A nowe zadania? To przede wszystkim ocieplenie budynków szkolnych, wykonanie nowej elewacji i wymiana okien, co pozwoli zmniejszyć koszty ogrzewania. Konieczna jest też poprawa bazy. I tak np. w budżecie na 2007 r. zapisano pieniądze na budowę sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie.

  Starosta zamierza też pozyskać jak najwięcej funduszy z Unii Europejskiej na poprawę dróg i ulic powiatowych. A także wiele uwagi poświęcić programom zdrowotnym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"