Żołnierze Powstania Warszawskiego w labiryncie podziemnego miasta

  W 1. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" rekonstruujemy koszmarny świat warszawskich kanałów oraz badamy techniki, których używali powstańcy, by przetrwać pod ziemią. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

  Obejrzyj wszystkie odcinki
  Zwiń
  Obejrzyj wideo
  Ktoś ukradł fotoradar sprzed nosa strażników miejskich

  Ktoś ukradł fotoradar sprzed nosa strażników miejskich

  (pij)

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Taki przenośny fotoradar zginął strażnikom miejskim z Krosna Odrzańskiego

  Taki przenośny fotoradar zginął strażnikom miejskim z Krosna Odrzańskiego ©Emil Rau

  W poniedziałek ktoś ukradł fotoradar straży miejskiej w Krośnie Odrzańskim. Zginął, kiedy "pracował" przy trasie w kierunku Radomicka. - Wreszcie nie mają maszynki do zarabiania pieniędzy - komentują mieszkańcy miasta.
  Taki przenośny fotoradar zginął strażnikom miejskim z Krosna Odrzańskiego

  Taki przenośny fotoradar zginął strażnikom miejskim z Krosna Odrzańskiego ©Emil Rau

  Agnieszka Pawłow, komendant straży miejskiej w Krośnie Odrzańskim:

  (źródło: TVN24/x-news)

  To niecodzienna sytuacja. Fotoradar "pracował" przy trasie z Krosna Odrzańskiego w kierunku do Radomicka. To urządzenie przenośne, rozkładane przez strażników miejskich. Strażnik bądź strażnicy musieli być blisko, a przynajmniej w odległości, która pozwala kontrolować urządzenie. Nagle fotoradar zniknął.

  Urządzenie warte 65 tys. zł zostało skradzione dosłownie sprzed nosa strażników miejskich. - Pewnie zasnęli na bardzie ciężkiej służbie - mówią mieszkańcy Krosna Odrzańskiego.
  Strażnik powinien nadzorować przenośne urządzenie. Jak było w tym przypadku? - Nie wiem, czekam na wyjaśnienia w tej sprawie. Do środy do południa zażądałem pisemnego wyjaśnienia od komendanta straży miejskiej - mówi Grzegorz Garczyński, wiceburmistrz Krosna Odrzańskiego.

  Straż miejska w Krośnie Odrzańskim wyjaśnia jak doszło do kradzieży przenośnego fotoradaru. Strażnik miejski z dwuletnim stażem, zgodnie ze zleconymi zadaniami w poniedziałek pojawił się przy trasie koło Marcinowic. - To ruchliwa droga, a mieszkańcy sami bardzo często proszą nas o kontrole prędkości - wyjaśnia Agnieszka Pawłow, komendant straży miejskiej w Krośnie Odrzańskim.

  Tak też się stało. O godz. 14.00 fotoradar zaczął pracę przy trasie. Strażnik siedział w samochodzie znajdującym się około 50 m od fotoradaru. Około godz. 15.20 komendant została powiadomiona o zniknięciu fotoradaru. Poleciła natychmiast przeszukać okolice. - To mógł być tylko głupi żart - mówi komendant Pawłow. Przeszukanie okolicy okazało się bezskuteczne. Po przenośnym fotoradarze wartym około 65 tys. nie było śladu. To sprzęt stojący na podstawie mocowany do niej na zatrzaski.

  Komendant Pawłow poleciła wyjaśnienie tego, co strażnik robił na służbie. Zgodnie z jego wyjaśnieniami, w chwili kiedy zniknął fotoradar, uzupełniał notatki służbowe. Mężczyzna przypomniał sobie również, że widziała białego busa przejeżdżającego i zwalniającego w okolicy.

  Sprawa została zgłoszona policji. - Kradzież tak drogiego sprzętu jest przestępstwem - mówi komendant Pawłow. Podkreśla, że najlepiej gdyby osoba lub osoby odpowiedzialne za jego zniknięcie jak najszybciej zwróciły sprzęt straży miejskiej. - Zgodnie z zasadą lepiej później niż wcale, najlepiej gdyby sprzęt się odnalazł - apeluje do złodzieja lub złodziei komendant Pawłow.

  Kradzież fotoradaru ucieszyła mieszkańców Krosna Odrzańskiego i okolicy. - To była maszynka do zarabiania pieniędzy. - Wręcz z zimną krwią wystawiali mandaty - mówią krośnianie.
  Mieszkańcy również śmieją się ze strażników. - To jakaś szopka, jak można nie pilnować sprzętu za 65 tys. zł. Dobrze im tak - komentują. Sprzęt w ubiegłym roku miał zarobić dla gminy pół miliona złotych.

  Kradzieże fotoradarów już zdarzały się w kraju, ale nigdy nie zdarzyło się, aby urządzenie zniknęło sprzed nosa strażników miejskich. W Częstochowie złodziej wymontował ze słupa fotoradaru twardy dysk. W Boblicach ukradł radar ze słupa, bo ten pstryknął mu zdjęcie.

  Wszystkie informacje o Przystanku Woodstock 2014: Przystanek Woodstock 2014 - program, koncerty, goście


  Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

  Kup prenumeratę cyfrową Gazety Lubuskiej i otrzymaj:

  • dostęp do wszystkich treści Gazety Lubuskiej
  • codzienne e-wydanie Gazety Lubuskiej
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer ekstramagazyn.pl

  Komentarze (48)

  Wszystkie komentarze (48) forum.gazetalubuska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Serial dokumentalny

  Serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego". Zobacz zwiastun!

  Mamy internet, o jakim marzysz (materiał informacyjny Orange)

  Mamy internet, o jakim marzysz (materiał informacyjny Orange)

  Lato i piękne dziewczyny, a wśród nich MISS LATA [ZGŁOŚ]

  Lato i piękne dziewczyny, a wśród nich MISS LATA [ZGŁOŚ]