Nowe wały przeciwpowodziowe w Słubicach, Krośnie Odrzańskim...

  Nowe wały przeciwpowodziowe w Słubicach, Krośnie Odrzańskim i Nowej Soli

  Michał Kurowicki

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Mieszkańcy Słubic, Nowej Soli i Krosna Odrzańskiego będą dodatkowo zabezpieczeni przed wysokim stanem wody w Odrze. Powstaną nowe wały przeciwpowodziowe.
  W poniedziałek, 20 marca, w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze podpisano umowę na zarządzanie projektem dotyczącym ochrony przeciwpowodziowej dorzecza Odry.

  Dzięki temu mieszkańcy Nowej Soli, Słubic i Krosna Odrzańskiego będą w przyszłości lepiej zabezpieczeni przed wysoką wodą w Odrze. Ewentualne zagrożenie powodziowe mają zatrzymać przebudowane lub stawiane od nowa wały przeciwpowodziowe. Inwestycje rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają przez najbliższe kilka lat.


  Fundusze na inwestycje pochodzą z Banku Światowego, Banku Rozwoju Rady Europy, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i budżetu państwa. Łączny koszt budowy wynosi 460 mln zł.

  Prace najszybciej rozpoczną się w Słubicach.
  - Postępowanie przetargowe, jeśli chodzi o Słubice, planujemy zakończyć w maju i od czerwca chcemy już podpisać umowę z wykonawcą na rozpoczęcie robót - informuje Andrzej Ziarek, zastępca dyrektora Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. - Prace powinny zakończyć się do 2020 roku. W Słubicach będzie przebudowany i poszerzony odcinek wału na wysokości całego miasta.

  Więcej na temat remontu i budowy wałów przeciwpowodziowych w innych miastach w rozmowie z Andrzejem Ziarkiem we wtorkowym wydaniu "Gazety Lubuskiej".

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wydarzenia Zielonogórskie 1960

  Wydarzenia Zielonogórskie 1960

  Akcja

  Akcja "Gazety Lubuskiej" - STOP DOPALACZOM

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!