Gorzowski wydział komunikacji w nowym miejscu

Gorzowski wydział komunikacji w nowym miejscu

Renata Ochwat

Gazeta Lubuska

Aktualizacja:

Gazeta Lubuska

Gorzowski wydział komunikacji w nowym miejscu

Tak wygląda nowy wydział komunikacji ©fot. Kazimierz Ligocki

- Wszystko jest lepsze, niż ten kurnik przy ul. Sikorskiego - mówili gorzowianie, którzy przyszli do wydziału komunikacji otwartego w nowym miejscu.
Gorzowski wydział komunikacji w nowym miejscu

Tak wygląda nowy wydział komunikacji ©fot. Kazimierz Ligocki

Wydział komunikacji mieści się przy ul. Przemysłowej 53, w budynku należącym do firmy Ares. Zajmuje parter i piętro w jednej części. - To już rzeczywiście budynek na miarę XXI wieku - mówili pierwsi klienci, którzy załatwiali swoje sprawy.

Wszędzie automaty

Nowoczesność czuje się od wejścia. Do budynku wiodą bowiem wygodne schodki lub szeroki podjazd dla wózków inwalidzkich.
Drzwi prowadzące do środka mają fotokomórkę, więc nawet nie trzeba zajmować się ich otwieraniem. Wewnątrz w przeszklonym boksie siedzi dyżurny, który udzieli wszelkich wyczerpujących informacji.

Zarówno na parterze, jak i na piętrze klienci zaopatrują się w bilety z numerkami i czekają, aż na świetlnej tablicy ukaże się informacja, przy którym okienku czeka na nich urzędnik.

Podczas pierwszego dnia było nieco zamieszania, bo zwłaszcza starsi gorzowianie mieli trochę problemów ze zrozumieniem, jak działają tablice świetlne.

Trochę mały parking

Pierwsi klienci zauważyli tylko dwa mankamenty. - Niestety, parking jest troszkę zbyt mały, będzie się korkować - mówili gorzowianie. No i brakuje tu automatu z napojami. - Niekiedy trzeba czekać kilkanaście minut, w tym czasie można byłoby napić się kawy, czy herbaty - mówiła Danuta Szewczyk, która przyjechała po nowy dowód rejestracyjny.

Otwarcie wydziału w nowej siedzibie odbyło się z dużą pompą. Pojawiły się wiceprezydent Urszula Stolarska i Zofia Bednarz, byli radni i naczelnicy kilku miejskich wydziałów. Po przecięciu zwyczajowej wstęgi cała ekipa ruszyła do zwiedzania budynku. Był to jedyny raz, kiedy naczelniczka wydziału Franciszka Hubska pokazała archiwum akt z prawami jady. - No niestety, w formie elektronicznej archiwum jeszcze nie mamy - mówiła.

Wydział pracuje w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.15, natomiast w piątki od 8.00 do 15.15.

Komentarze

Wszystkie komentarze (3) forum.gazetalubuska.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nasze akcje

Wideo