Skazana za łapówki

  (sc)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Półtora roku więzienia w zawieszeniu dostała wczoraj była ogrodnik miejska Halina S. Sąd uznał ją winną przyjmowania łapówek.
  Sąd uznał, że w gotówce, prezentach i opłaconych wycieczkach zagranicznych wzięła 22,6 tys. zł. Skazał ją za to na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

  Łapówki dawał właściciel firmy ogrodniczej. Zapewniały mu wygrywanie przetargów na zakup i utrzymanie miejskiej zieleni. Ponieważ sam w 2003 r. zawiadomił o przestępstwie, zgodnie z prawem był bezkarny.

  Halina S., która była zastępcą naczelnika wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miasta i ogrodniczką miejską, w grudniu 2004 r. dostała półtora roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat i pięcioletni zakaz pełnienia funkcji publicznych.

  Wyrok ten utrzymał Sąd Okręgowy, ale po kasacji Rzecznika Praw Obywatelskich, w październiku tego roku Sąd Najwyższy go uchylił. Wczorajszy wyrok jest prawomocny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Kup podręczniki do języków obcych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!

  Kup podręczniki do języków obcych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!