Licytacja dla Małgosi

  (arim)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Paweł Maślany wylicytował zdjęcia z autografami uczestników programu "Taniec z gwiazdami”

  Paweł Maślany wylicytował zdjęcia z autografami uczestników programu "Taniec z gwiazdami” ©fot. Katarzyna Chądzyńska

  Licytacja fantów od znanych Polaków była główną atrakcją koncertu charytatywnego "Serce na dłoni". Licytowano koszulki gwiazd sportowych i różaniec od papieża Benedykta XVI.
  Paweł Maślany wylicytował zdjęcia z autografami uczestników programu "Taniec z gwiazdami”

  Paweł Maślany wylicytował zdjęcia z autografami uczestników programu "Taniec z gwiazdami” ©fot. Katarzyna Chądzyńska

  Koncert zorganizowała w piątek w Jazz Clubie Pod Filarami młodzież z gorzowskiego ekonomika. Tak chciała pomóc trzyletniej Małgosi chorej na porażanie mózgowe.

  - Udało mi się zdobyć koszulkę Świderskiego i piłkę z autografami naszych koszykarek z AZS PWSZ, bo im akurat kibicuję - cieszy się młody gorzowski informatyk Maciej Zakrzewski. Za koszulkę dał 320 zł, a za piłkę 210 zł. To jedne z wyższych cen, jakie udało się uzyskać podczas licytacji. Najdrożej, bo aż za 420 zł sprzedano piłkę z autografami reprezentacji polskich siatkarzy.

  Na imprezie nie zabrakło przyjaciół rodziców chorej Małgosi. - Nie możemy zostawić ich bez pomocy, to przecież wszystko dla dziecka - mówi Krzysztof Miziołek. Sporym zaskoczeniem dla samych licytujących była cena za książkę Tomasza Lisa "Polska, głupcze" z autografem autora. Właśnie pan Krzysztof zapłacił za nią 300 zł.

  Niewiele darczyńcy zapłacili za to za sweter z kolekcji Ewy Minge. Licytujący podbił ze 120 zł na 200. Niektórzy przebijali swoje oferty. Za plecak polskiej reprezentacji piłkarskiej Krzysztof Zjawin mógł dać 150 zł, ale zapłacił ostatecznie 180 zł.

  Jednak nie wszystkie gadżety udało się sprzedać za dobrą cenę, dlatego część organizatorzy postanowili wystawić na aukcji internetowej.

  - 200 zł za różaniec poświęcony specjalnie na ten cel przez Benedykta XVI i z jego podpisem to stanowczo za mało. Dlatego go nie sprzedaliśmy w piątek - tłumaczy Łukasz Chwiłka, organizator i prowadzący imprezę. Liczy, że w internecie na www.allegro.pl uda się jeszcze zdobyć kilka tysięcy.

  Podobny koncert charytatywny uczniowie ekonomika zorganizowali także w zeszłym roku. Udało się wówczas uzbierać 5 tys. zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"