Radni sprawdzą wpadki

  Tomasz Rusek

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Radni sprawdzą wpadki
  - Będziemy patrzeć władzy na ręce - zapowiada szef miejskiej komisji rewizyjnej Mirosław Rawa. Chce zbadać m.in. dwie sprawy, o których pisała ,,GL''.
  Radni sprawdzą wpadki
  - Będę się starał, żeby grafik kontroli zaplanować jeszcze w grudniu i już od nowego roku wziąć się ostro do pracy - mówi M. Rawa. Jedna ze spraw, jakie chce on wpisać do grafika kontroli, dotyczy zawieszenia na prawie trzy miesiące linii tramwajowych 1 i 3 (ostatnio pisaliśmy o tym 14 września).

  Trochę nas to kosztowało

  MZK zrobiło to na polecenie miasta, bo w związku z budową drogi przez park Kopernika miały być przełożone szyny.
  Magistrat nie miał jednak pozwolenia na budowę. Efekt: wiele tygodni torowisko leżało rozgrzebane, a zakład komunikacji musiał przez cały czas utrzymywać autobusową komunikację zastępczą. - Trochę nas to kosztowało - przyznaje dziś dyrektor firmy Roman Maksymiak.

  Z naszych informacji wynika, że przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy. Tymczasem roboty, które oficjalnie trwały prawie trzy miesiące, budowlańcy zrobili w dwa tygodnie.

  Kąpiele po nocach

  Zbadana ma zostać także lipcowa przerwa w dostawie wody na Górczyn. Przez kilka dni kilkadziesiąt tysięcy gorzowian musiało się kąpać po nocach, bo wodociągi remontowały magistralę i w największe upały brakowało wody. Wówczas, po setkach telefonów od wkurzonych ludzi i naszej interwencji, firma ułożyła zastępczą rurę. - Sprawdzimy, czy nie dało się lepiej zaplanować tych dwóch remontów - mówi M. Rawa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"