Sylwester pod dachem

  (tr)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Za duże koszty i problemy z bezpieczeństwem - to dlatego urzędnicy nie zrobią w tym roku zabawy dla gorzowian. - Szkoda... - mówią mieszkańcy.
  Tak gorzowianie bawili się przed rokiem przy Słowiance. Gwiazdą był zespół Goya. Organizatorzy zaliczyli jednak sporą wpadkę: wysiadł prąd.

  Tak gorzowianie bawili się przed rokiem przy Słowiance. Gwiazdą był zespół Goya. Organizatorzy zaliczyli jednak sporą wpadkę: wysiadł prąd. ©fot. Katarzyna Chądzyńska

  Informację, że 31 grudnia miasto nie planuje imprezy sylwestrowej, zdobyliśmy wczoraj rano. Potwierdziła ją nam wiceprezydent Zofia Bednarz.

  Wieczerza na osłodę

  - W miejskiej kasie nie ma na to pieniędzy. Poza tym noworoczne imprezy były trudne w organizacji i utrzymaniu porządku. Zawsze tak jest, gdy mamy do czynienia z mieszanką alkoholu i tłumem ludzi - powiedziała Z. Bednarz.

  Zamiast zabawy sylwestrowej, będzie wystawna miejska wigilia. Magistrat zrobi ją już 17 grudnia na bulwarze. Zaproszeni są wszyscy gorzowianie. Dla nikogo nie powinno zabraknąć pierogów i barszczu. - A o zabawie noworocznej pomyślimy w przyszłym roku - dodała wiceprezydent.

  Szkoda tradycji

  Gorzowianie są zawiedzeni. Dla wielu impreza była niemal tradycją. Przez lata bawiono się na Starym Rynku. Potem z uwagi na protesty okolicznych mieszkańców zabawy zawieszono. Rok temu na sylwestrze przed Słowiankę gwiazdą był zespół Goya. Całość kosztowała kilkanaście tys. zł. Przyszło prawie 2 tys. ludzi.

  Teraz sylwester pod chmurką znowu odchodzi w niebyt.

  - Szkoda. Na całym świecie robi się takie spotkania noworoczne. To integruje ludzi. Widać władze miasta są innego zadnia - mówi Henryk Maciej Woźniak, były prezydent, który zapoczątkował sylwestrowe balangi dla gorzowian.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"